Ondřej Palát a Roman Polák asistovali v NHL u výher svých týmů

Do statistik dnešních zápasů hokejové NHL se zapsali i dva Češi. Útočník Ondřej Palát pomohl své Tampě Bay k výhře na ledě Detroitu po nájezdech, obránce Roman Polák z Toronta si připsal asistenci v Ottawě.

Obránce Roman Polák (v bílém s číslem 46) se v Ottawě pouštěl i do útočení, do statistik si zapsal asistenci | Zdroj: Reuters

Osmdvacetiletý bek Toronta Roman Polák získal ve svém patnáctém zápase v sezoně patnáctý kanadský bod. Ke dvěma gólům přidal první asistenci, když v sedmnácté minutě zápasu v Ottawě zavezl puk do útočného pásma a přihrávkou našel Petera Holladna, který vyrovnal na 1:1.

Domácí Senators v zápase třikrát vedli, Maple Leafs ale dokázali vždy vyrovnat a v polovině druhé třetiny se poprvé dostali do vedení, které už nepustili. Na konečných 5:3 pojistil v sedmé minutě třetí třetiny David Clarkson.

Po asistenci Ondřeje Paláta, který ve 26. minutě zápasu Tampy Bay na ledě Detroitu přesně našel Tylera Johnsona, vedli Lightning už 3:1, dvoubrankové vedení ale ztratili a zápas dospěl až do samostatných nájezdů. V nich se radovali hosté z Tampy z vítězství 4:3.

Díky své šesté asistenci v sezoně završil třiadvacetiletý Palát první desítku bodů v letošní sezoně NHL a mezi Čechy ve nejslavnější hokejové soutěži je na pátém místě. 10 bodů mají David Krejčí a Tomáš Plekanec.

Výsledky NHL:

Ottawa - Toronto 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky: 3. Hoffman, 19. Turris, 25. Stone - 17. Holland (Polák), 23. J. Van Riemsdyk, 27. Leivo, 31. Santorelli, 47. Clarkson. Střely na branku: 41:30. Diváci: 19 229. Hvězdy zápasu: 1. Holland, 2. Phaneuf (oba Toronto), 3. Hoffman (Ottawa).

Detroit - Tampa Bay 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 7. Franzén, 32. Helm, 49. Nyquist - 13. a 23. Stamkos, 27. T. Johnson (Palát), rozh. nájezd Callahan. Střely na branku: 20:30. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Callahan, 2. Stamkos (oba Tampa Bay), 3. Nyquist (Detroit).

NY Rangers - Edmonton 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Hagelin - 4. Nugent-Hopkins, 29. Pouliot, 59. Purcell. Střely na branku: 21:33. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Pouliot, 2. Nugent-Hopkins (oba Edmonton), 3. Lundqvist (NY Rangers).

Chicago - San Jose 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Branky: 12. T. Van Riemsdyk, 15. Seabrook, 15. Hjalmarsson, 56. Bickell, 59. Toews - 16. a 25. Pavelski. Střely na branku: 37:34. Diváci: 21 489. Hvězdy zápasu: 1. T. Van Riemsdyk (Chicago), 2. Pavelski (San Jose), 3. Hjalmarsson (Chicago).

Anaheim - Vancouver 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. Vatanen - 32. Burrows, rozh. nájezd Bonino. Střely na branku: 29:35. Diváci: 16 749. Hvězdy zápasu: 1. Andersen (Anaheim), 2. Burrows (Vancouver), 3. Kesler (Anaheim).