Ondřejové Palát a Pavelec zářili v NHL, trefilo se 5 Čechů

Útočník Tampy Bay Lightning Ondřej Palát ve třetí třetině otočil zápas s Edmontonem a prosadili se i další Češi. Frolík, Krejčí a Vrbata připěli k vítězstvím góly, gólmani Ondřej Pavelec a Petr Mrázek vysokou úspěšností zákroků.

Ondřej Palát (na ledě) přijímá gratulace od spoluhráčů při dvougólovém představení proti Edmontonu | Zdroj: Reuters

Po druhé třetině Tampa Bay prohrávala s Edmontonem 1:2, v poslední dvacetiminutovce ale Ondřej Palát nejprve z dorážky vyrovnal a 8 minut před koncem přesnou střelou z prostoru mezi kruhy rozhodl o vítězství 3:2. Za svůj desátý a jedenáctý gól sezony byl vyhlášen 1. hvězdou zápasu.

Podruhé za sebou nedali hráči Philadelphie Flyers jediný gól a s Vancouverem prohráli 0:4. Přesilovkovým gólem se prosadil Radim Vrbata, který v úvodu druhé třetiny zvyšoval na třígólový rozdíl.

S čistým kontem vyhrál také Boston, když porazil New York Rangers 3:0. Páté vítězství Bruins v řadě podpořil svým šestým gólem sezony David Krejčí, který ve 23. minutě v pohodě doklepl přesnou přihrávku Toreyho Kruga do odkryté branky.

Osmnáctiletý David Pastrňák se sice v zápase neprosadil, po zápase ale generální manažer Bostonu Peter Chiarelli oznámil, že český talent zůstane v prvním týmu Bruins do konce sezony.

Skóre zápasu Dallasu s Winnipegem otevřel útočník Jets Michael Frolík, ještě výraznější českou stopu ale při vítězství 2:1 udělal brankář Ondřej Pavelec, který čelil 47 střelám a pustil pouze jedinou. Také on byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

I druhý český gólman v akci vychytal vítězství. Petr Mrázek v kleci Detroitu zneškodnil 25 z 27 ran St. Louis Blues. Výhru Red Wings 3:2 zajistil 3 sekundy před koncem prodloužení Rus Pavel Dacjuk.

Jediným českým střelcem, jehož tým nevyhrál, byl obránce Toronta Roman Polák. Jeho střela byla jediným zásahem Maple Leafs při prohře 1:3 na ledě San José Sharks.

Při vítězství Ottawy nad Montrelem 4:1 Češi především asistovali. Senátor Milan Michálek si zapsal dvě asistence, včetně toho vítězného, který protlačil do branky poprvé v kariéře Pageau. Jediný gól Montrealu připravil pro Paciorettyho Tomáš Plekanec.

Statistika NHL:
Boston - NY Rangers 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Bergeron, 23. Krejčí, 50. Eriksson. Střely na branku: 32:30. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. Rask, 2. Krug, 3. Campbell (všichni Boston).

Buffalo - Minnesota 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)
Branky: 6. Parise, 20. Vanek, 27. Brodziak, 30. Dumba, 39. Spurgeon, 45. Cooke, 59. Haula. Střely na branku: 18:37. Diváci: 18 963. Hvězdy utkání: 1. Pominville, 2. Parise, 3. Vanek (všichni Minnesota).

Philadelphia - Vancouver 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 7. Bonino, 14. H. Sedin, 22. Vrbata, 22. Jansen. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19 571. Hvězdy utkání: 1. H. Sedin, 2. D. Sedin, 3. Miller (všichni Vancouver).

Ottawa - Montreal 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Zibanejad, 17. Pageau (M. Michálek), 23. Karlsson (M. Michálek), 60. Condra - 15. Pacioretty (Plekanec). Střely na branku: 35:26. Diváci: 19 893. Hvězdy utkání: 1. Pageau, 2. Anderson, 3. Karlsson (všichni Ottawa).

Florida - Colorado 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 6. Ekblad, 34. Barkov - 3. Barrie, 34. Landeskog, 52. Holden, 60. Iginla. Střely na branku: 32:29. Diváci: 9584. Hvězdy utkání: 1. Holden, 2. Barrie (oba Colorado), 3. Ekblad (Florida).

St. Louis - Detroit 2:3 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 44. Backes, 60. Steen - 39. Andersson, 40. Tatar, 65. Dacjuk. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 27 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18 543. Hvězdy utkání: 1. Tatar, 2. Andersson (oba Detroit), 3. Backes (St. Louis).

Dallas - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 59. Daley - 4. Frolík, 48. E. Kane. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 47 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 97,9 procenta. Střely na branku: 47:22. Diváci: 16 221. Hvězdy utkání: 1. Pavelec, 2. Stuart (oba Winnipeg), 3. Daley (Dallas).

Arizona - Calgary 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 33. Boedker - 22. Backlund, 45. Jones, 56. Giordano, 59. Monahan. Střely na branku: 28:25. Diváci: 12 982. Hvězdy utkání: 1. Jones, 2. Monahan, 3. Backlund (všichni Calgary).

Tampa Bay - Edmonton 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 42. a 52. Palát, 28. Stamkos - 14. a 40. Pouliot. Střely na branku: 19:32. Diváci: 18 609. Hvězdy utkání: 1. Palát, 2. Johnson (oba Tampa), 3. Pouliot (Edmonton).

San Jose - Toronto 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 9. Kennedy, 10. Marleau, 60. Wingels - 12. R. Polák. Střely na branku: 42:25. Diváci: 17 562. Hvězdy utkání: 1. Braun, 2. Marleau (oba San Jose), 3. Reimer (Toronto).