Palát přiblížil Tampu k postupu do 2. kola play-off, v přesilovce prostřelil Mrázka

Brankář Petr Mrázek tentokrát hokejistům Detroitu vítězství v play-off NHL nevychytal. Tři minuty před koncem dostal gól od Ondřeje Paláta, Tampa Bay vyhrála v Detroitu 3:2 a je jediný zápas od postupu do druhého kola Stanley Cupu.

Útočník Tampy Palát (18) se raduje z gólu, který dal tři minuty před koncem brankáři Detroitu Mrázkovi | Foto: USA Today Sports | Zdroj: Reuters

Mrázek dostal po čistém kontu ve své letošní premiéře v play-off šanci i ve druhém domácím zápase a rozhodně nezklamal – kryl 30 střel Tampy a inkasoval jen ve třech přesilových hrách.

Nejdříve dvakrát od Rusa Nikity Kučerova, a když Detroit vyrovnal na 2:2, v závěru dostal gól od Ondřeje Paláta, kterému stačilo před poloprázdnou brankou nastavit hokejku.

Palát byl znovu jedním z nejvytíženějších útočníků Tampy a konečně se také prosadil, protože v prvních třech utkáních sbíral jen minusové body za účast na ledě při obdržených gólech.

V případě vyřazení Detroitu by mohl Petr Mrázek teoreticky chytat i na mistrovství světa. Trenér národního týmu Vladimír Vůjtek ale v úterý naznačil, že Mrázek ani další gólman z NHL Michal Neuvirth z Philadelphie Česko na světovém šampionátu spíše neposílí. Oba prý mají určité – pravděpodobně zdravotní – problémy.

1. kolo play-off NHL:

Východní konference - 3. zápas:

NY Rangers - Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 21. Nash - 40. Crosby, 45. Cullen, 60. Letang. Střely na branku: 17:31. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Cullen (Pittsburgh), 2. Nash (NY Rangers), 3. Murray (Pittsburgh). Stav série: 1:2.

Východní konference - 4. zápas:

Detroit - Tampa Bay 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 35. Helm, 40. Nyquist - 6. a 31. Kučerov, 58. Palát. Střely na branku: 28:33. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Drouin (oba Tampa Bay), 3. Sheahan (Detroit). Stav série: 1:3.

Západní konference - 3. zápas:

Nashville - Anaheim 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 11. McGinn, 32. Rakell, 38. Stewart. Střely na branku: 27:21. Diváci: 17 204. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Stewart (oba Anaheim), 3. Forsberg (Nashville). Stav série: 2:1.

Západní konference - 4. zápas:

Chicago - St. Louis 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Branky: 34. a 55. Keith, 30. Hossa - 15. a 38. Tarasenko, 42. Schwartz, 45. Steen. Střely na branku: 42:20. Diváci: 22 122. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Elliott (oba St. Louis), 3. Keith (Chicago). Stav série: 1:3.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít