Zprávy → Hokej31. října  2016 v 16:08  

Pardubický útočník Mallet dostal stopku na tři zápasy. Ze střídačky se zapojil do bitky

Pardubický Alexandre Mallet (v červeném) během šarvátky s hráči Liberce - Foto:  ČTK, Radek Petrášek

Pardubický Alexandre Mallet (v červeném) během šarvátky s hráči LiberceFoto:  ČTK, Radek Petrášek

Pardubický útočník Alexandre Mallet dostal od disciplinární komise hokejové extraligy trest na tři zápasy za to, že se v nedělním utkání v Liberci zapojil ze střídačky do šarvátky na ledě. Po reprezentační přestávce kanadský hráč zmešká derby s Hradcem Králové a zápasy ve Zlíně a s Chomutovem.

V předposlední minutě nedělního duelu v Liberci pardubický obránce Jan Ščotka tvrdě atakoval domácího útočníka Lukáše Vantucha. Na ledě se strhla hromadná bitka, do které se ze střídačky vrhl i Mallet. 

„Vzhledem k početnímu stavu hráčů na ledové ploše a indispozici Lukáše Vantucha byla důsledkem jeho jednání v úvodu mj. nevyvážená potyčka čtyř hráčů domácích vůči sedmi hráčům hostů,“ uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Karel Holý. 

Holý se zabýval i zákrokem Ščotky na Vantucha. Za něj byl pardubický zadák vyloučen na pět minut a do konce utkání a dodatečný postih nedostal. 

Čtěte také: Kalous se vrátil do Třince. Domácím jsme nabídli vítězství, lituje kouč Sparty

Mallet se pustil do Tomáše Mojžíše, který v té chvíli sváděl souboj s dvěma pardubickými hráči. Poté se kanadský hokejista popral ještě s dvěma soupeři. 

„Vedle toho, že došlo k porušení pravidel, neboť hráč se zapojil do probíhající šarvátky ze střídačky, byla zjevným důsledkem jeho jednání eskalace šarvátky včetně zapojení dalších hráčů,“ konstatoval Holý. 

V zápase dostal Mallet trest na 2+2 minuty a do konce utkání. Sudí za hromadnou bitku rozdali šesti hráčům celkem 97 trestných minut. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace