Pastrňák a Krejčí pomohli Bostonu k důležité výhře, Jágr skóroval

Hokejisté Bostonu oživili své postupové naděje do play-off NHL vítězstvím 5:2 nad Detroitem, ke kterému přispěl David Pastrňák gólem a David Krejčí dvěma asistencemi. Z českých hráčů skóroval ve čtvrtečním programu soutěže ještě Jaromír Jágr, který s Floridou prohrál 1:3 v Ottawě.

David Pastrňák slaví svůj gól v zápase Bruins s Detroitem

David Pastrňák slaví svůj gól v zápase Bruins s Detroitem | Foto: USA Today Sports | Zdroj: Reuters

Pastrňák otevřel skóre už po 85 sekundách hry, kdy na útočné modré čáře skvěle zpracoval přihrávku Johna-Michaela Lilese z obranného pásma.

Poté český mladík oklamal Mikea Greena a samostatný únik zakončil bekhendovou kličkou mezi betony Jimmyho Howarda.

Druhý gól Bostonu přidal vzápětí Brad Marchand a ve druhé třetině za asistence Davida Krejčího zvyšoval na 3:0 v přesilové hře střelou z levého kruhu Torey Krug.

Detroit, který hrál druhý zápas ve druhém dni, snížil trefou Alexeje Marchenka, ale v první minutě poslední části inkasoval hned dvakrát.

V páté brance měl prsty Krejčího, jehož teč se odrazila od Louie Erikssona do branky, ze které vyhnali na střídačku Howarda. Petr Mrázek v dalším průběhu z osmi střel neinkasoval.

Boston se výhrou bodově vyrovnal Detroitu a v postupové osmičce do play-off si vyměnil místo s Philadelphií, která doma překvapivě podlehla poslednímu Torontu 3:4 v prodloužení.

Trénuje i v noci a vyslovuje se 'Jágr', píšou New York Times o české legendě

Jágr snižoval v poslední třetině na 1:2 po pěkné přihrávce Alexandra Barkova zpoza branky. Florida, která je jistým vítězem Atlantické divize, další góly nepřidala a český útočník po utkání prohlásil, že v závěrečném zápase základní části musí hrát proti Carolině mnohem lépe.

Po dvou přihrávkách si připsali útočníci Aleš Hemský a Radek Faksa, čímž pomohli Dallasu k výhře 4:2 nad Coloradem. Stejnou bilanci zaznamenal i Tomáš Plekanec, jehož dvě asistence nasměrovaly Montreal k vítězství 4:2 na ledě Caroliny.

Výsledky NHL:

Boston - Detroit 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 2. Pastrňák, 3. Marchand, 26. Krug (Krejčí), 41. Stempniak, 41. Eriksson (Krejčí) - 27. Marchenko, 59. Athanasiou. Střely na branku: 34:15. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit 19:15 minuty a z osmi střel neinkasoval. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Krug, 2. Krejčí, 3. Marchand (všichni Boston).

New Jersey - Tampa Bay 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 28. a 50. Kalinin - 6. Condra (Šustr), 35. Paquette, 44. Drouin, 60. Naměstnikov. Střely na branku: 22:22. Diváci: 15.536. Hvězdy zápasu: 1. Kalinin (New Jersey), 2. Drouin (Tampa Bay), 3. Gionta (New Jersey).

NY Rangers - NY Islanders 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky: 58. Klein - 34. Prince (Židlický), 39. Cizikas, 40. Nielsen, 60. Tavares. Střely na branku: 37:23. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Greiss, 2. Prince, 3. Cizikas (všichni NY Islanders).

Philadelphia - Toronto 3:4 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 21. B. Schenn, 49. MacDonald, 60. Simmonds - 6. Nylander, 16. Greening, 30. Grabner, 63. Gardiner. Střely na branku: 44:26. Diváci: 19.674. Hvězdy zápasu: 1. Bernier (Toronto), 2. Simmonds (Philadelphia), 3. Nylander (Toronto).

Washington - Pittsburgh 3:4 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 38. a 51. Johansson, 54. Burakovsky - 1. a 21. Cullen, 30. Sheary, 64. Crosby. Střely na branku: 30:35. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Cullen (Pittsburgh), 2. Johansson (Washington), 3. Crosby (Pittsburgh).

Carolina - Montreal 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 2. Nash, 26. Hanifin - 20. Dietz, 34. Pacioretty, 37. Carr (Plekanec), 56. Eller (Plekanec). Střely na branku: 28:31. Diváci: 15.120. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Dietz (oba Montreal), 3. Hanifin (Carolina).

Ottawa - Florida 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 19. Zibanejad, 31. Robinson, 55. Ceci - 45. Jágr. Střely na branku: 23:34. Diváci: 19.165. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Ceci, 3. Robinson (všichni Ottawa).

Nashville - Arizona 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 48. Weber, 60. Forsberg, 61. Josi - 7. Vermette (Z. Michálek), 30. Doan. Střely na branku: 31:18. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Forsberg, 3. Weber (všichni Nashville).

Chicago - St. Louis 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 33. Toews - 59. a 64. Tarasenko. Střely na branku: 25:35. Diváci: 22.075. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Elliott (oba St. Louis), 3. Toews (Chicago).

Dallas - Colorado 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 16. Dickinson, 24. Sceviour, 29. Jordie Benn (Hemský, Faksa), 57. Roussel (Hemský, Faksa) - 51. Beauchemin, 59. Matthias. Střely na branku: 31:19. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Sceviour, 2. Dickinson, 3. Jordie Benn (všichni Dallas).

Calgary - Vancouver 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)
Branky: 3., 22. a 40. Backlund (na první Nakládal), 19. Hamilton, 32. Colborne, 56. Engelland, 57. Bennett - 7. Trymkin, 18. Horvat, 27. Etem. Střely na branku: 43:27. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Colborne, 3. Stajan (všichni Calgary).

San Jose - Winnipeg 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)
Branky: 12. Pavelski (Hertl), 32. Thornton, 36. Martin, 48. Marleau - 30. a 53. Scheifele, 38. Copp, 40. Wheeler, 60. Byfuglien. Střely na branku: 25:26. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procent. Diváci: 15.900. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien, 2. Scheifele, 3. Wheeler (všichni Winnipeg).

Los Angeles - Anaheim 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 21. Lucic, 23. Versteeg - 17. Kesler. Střely na branku: 31:20. Diváci: 18.511. Hvězdy zápasu: 1. Doughty, 2. Versteeg (oba Los Angeles), 3. Kesler (Anaheim).