Pastrňák desátým gólem sezony pomohl Bostonu k výhře. Neuvirth kvůli zranění nedochytal

Útočník Bostonu David Pastrňák vstřelil v sobotním duelu hokejové NHL proti Arizoně svůj letošní 10. gól a pomohl tak k vítězství Bruins 2:1. V dresu poražených jedinou trefu Kojotů obstaral Radim Vrbata. Nováček Lukáš Sedlák z Columbusu prožil svůj první dvoubodový večer v NHL.

David Pastrňák vstřelil 10. gól v letošní sezoně

David Pastrňák vstřelil 10. gól v letošní sezoně | Foto: AP, Ross D. Franklin | Zdroj: ČTK

Pastrňák se v duelu proti Arizoně prosadil ve druhé třetině, kdy střelou z mezikruží poslal hostující tým do vedení 2:0. Desátá trefa českého útočníka, který se mezi střelce zaspal pošesté z posledních 7 duelů, se nakonec ukázala jako vítězná.

Kromě Pastrňáka si bod připsal i druhý Čech ve službách Bruins, David Krejčí, jenž nahrával na úvodní branku zápasu.

Jediný gólový úspěch Arizony svým šestým gólem v probíhající sezoně zařídil útočník Radim Vrbata.

Obrat na poslední chvíli předvedli hokejisté Floridy. Jaromír Jágr sice tentokrát nebodoval, ale jeho spoluhráči zvládli otočit výboj zápasu poté, co ještě 14 sekund před koncem třetí třetiny prohrávali 1:2.

Hráči floridského celku nejprve dotáhli duel do prodloužení a v něm výhru nad New Yorkem Islanders zajistil nováček Denis Malgin.

Na výhru naopak nedosáhl druhý floridský tým v NHL, Tampa, která doma podlehla San Jose 1:3. V barvách vítězů si asistenci do statistik připsal Tomáš Hertl.

Bod za nahrávku získal v duelu proti Minnesotě Jakub Voráček, jehož Philadelphia oslavila výhru 3:2. Vítězství Letcům pokazilo zranění gólmana Michala Neuvirtha, jenž zápas kvůli zranění kolena nedochytal.

Poprvé v kariéře dva body v jednom utkání NHL zaznamenal útočník Lukáš Sedlák, když podpořil vysoké vítězství Columbusu nad St. Louis v poměru 8:4 dvěma nahrávkami.

Porážku 0:5 s Montrealem utrpěl Detroit. V brance Red Wings začal Jimmy Howard, který byl však po pěti gólech vystřídán Petrem Mrázkem. Ani tato změna ovšem Detroitu nepomohla.

Výsledky NHL:
Montreal - Detroit 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Danault, 8. Byron, 19. Weber, 36. Shaw, 37. Pacioretty. Střely na branku: 37:25. Petr Mrázek odchytal za Detroit 19:40 minuty a z 12 střel neinkasoval. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Shaw, 2. Danault, 3. Price (všichni Montreal).

Tampa Bay - San Jose 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky: 46. Stralman - 8. Marleau, 11. Wingels, 29. Vlasic (Hertl). Střely na branku: 26:20. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Marleau, 3. Vlasic (všichni San Jose).

Florida - NY Islanders 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 49. Rau, 60. Marchessault, 65. Malgin - 20. Nelson, 30. Leddy. Střely na branku: 43:21. Diváci: 15.828. Hvězdy zápasu: 1. Malgin, 2. Marchessault, 3. Rau (všichni Florida).

New Jersey - Buffalo 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 5. Quincey, 27. Lappin, 32. Palmieri, 47. Moore - 24. M. Foligno, 50. Moulson. Střely na branku: 27:23. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Henrique, 3. Hall (všichni New Jersey).

Philadelphia - Minnesota 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Manning, 38. Del Zotto, 49. B. Schenn (Voráček) - 1. Niederreiter, 32. Granlund. Střely na branku: 36:27. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 20 minut, inkasoval jeden gól ze 7 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Diváci: 19.951. Hvězdy zápasu: 1. Raffl, 2. Simmonds, 3. B. Schenn (všichni Philadelphia).

Pittsburgh - Toronto 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 24. Malkin, 40. Kunitz, 47. Rust, 51. Crosby - 2. Hyman. Střely na branku: 49:36. Diváci: 18.668. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Crosby, 3. Kunitz (všichni Pittsburgh).

Carolina - Washington 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 13. a 57. Aho, 18. Teräväinen, 26. J. Staal, 31. Rask - 13. Kuzněcov. Střely na branku: 38:21. Diváci: 12.436. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. J. Staal, 3. Teräväinen (všichni Carolina).

Columbus - St. Louis 8:4 (3:1, 4:1, 1:2)
Branky: 3. a 26. Gagner (na obě Sedlák), 7. N. Foligno, 16. Wennberg, 26. Dubinsky, 31. Nutivaara, 34. Karlsson, 43. Werenski - 36. a 47. Fabbri, 7. Shattenkirk, 41. Tarasenko. Střely na branku: 30:37. Diváci: 15.788. Hvězdy zápasu: 1. Gagner, 2. Atkinson, 3. N. Foligno (všichni Columbus).

Nashville - Anaheim 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 33. a 47. Neal, 20. Ellis, 36. Sissons, 37. Forsberg. Střely na branku: 27:27. Diváci: 17.309. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Neal, 3. Arvidsson (všichni Nashville).

Arizona - Boston 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 53. Vrbata - 28. Spooner (Krejčí), 30. Pastrňák. Střely na branku: 32:29. Diváci: 16.531. Hvězdy zápasu: 1. Rask (Boston), 2. Vrbata (Arizona), 3. Pastrňák (Boston).

Calgary - NY Rangers 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Branky: 52. Ferland - 7. Grabner, 12. Stepan, 30. Vesey, 35. Buchnevich. Střely na branku: 36:28. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Grabner, 3. Skjei (všichni NY Rangers).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít