Patrik Eliáš si v NHL připsal první bod po návratu do sestavy, David Krejčí sestřelil Rangers

Dvanácti zápasy pokračovala v noci zámořská NHL. Čeští hráči byli opět hodně vidět. Nejproduktivnější Čech v soutěži David Krejčí rozhodl o výhře Bostonu na ledě Rangers, trefil se i Martin Hanzal. Gólovou asistenci si připsal i Patrik Eliáš, který se vrátil po vleklém zranění.

Patrik Eliáš v dresu New Jersey Devils v nočním utkání proti Montrealu

Patrik Eliáš v dresu New Jersey Devils v nočním utkání proti Montrealu | Zdroj: Reuters

Boston ještě čtyři minuty před koncem domácího utkání proti New York Rangers prohrával o gól, přesto se nakonec spoluhráči Davida Krejčího radovali z výhry. V čase 56:14 vyrovnal v přesilovce Spooner a minutu a půl před koncem rozhodl o výhře 4:3 ranou od modré právě český centr.

Perfektní představení předvedl v zápase proti Nashvillu český brankář Michal Neuvirth. Pochytal 33 střeleckých pokusů soupeře a jeho Philadeplhia zvítězila 3:2 v prodloužení. Na vítězné brance se asistencí podílel Jakub Voráček.

Patrik Eliáš dlouho laboroval se zraněným kolenem, vynechal část přípravy a jeho návrat na led se několikrát odkládal. Nicméně hned v druhém zápase Eliáš ukázal, jak umí být platný. Perfektním pasem rozjel přesilovkovou kombinaci, kterou zakončil Lee Stempniak. New Jersey přesto podlehlo Montrealu 2:3 v prodloužení.

Až hra tří proti třem musela rozhodnout také utkání mezi Arizonou a Calgary. Na výsledku 2:1 pro domácí Coyotes se šťastnou brankou podílel i Martin Hanzal. Na jediný gól hostů nahrával český centr Jiří Hudler.

Hokejová legenda Jaromír Jágr přispěl asistencí k výhře Floridy 3:2 nad New York Islanders. Ještě produktivnější byl ale v utkání obránce Marek Židlický. Ten během pouhých třinácti minut strávených na ledě dokázal přihrát na oba góly hostů.

Lídr Západní konference Dallas zdolal Vancouver až po samostatných nájezdech. Na jednom z gólů kanadského týmu se podílel Radim Vrbata. Jeho přihrávku sklepl Daniel Sedin pro své dvojče Henrika, který přesně zamířil za záda dallaského gólmana Niemiho. Dallas nakonec porazil Vancouver 3:2.

Výsledky NHL:

Boston - NY Rangers 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 15. Bergeron, 30. Connolly, 57. Spooner, 59. Krejčí - 23. Lindberg, 26. Nash, 50. J. Miller. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Nash (NY Rangers).

Philadelphia - Nashville 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 4. Del Zotto, 45. McDonald, 65. Gostisbehere (Voráček) - 2. Forsberg, 60. Fisher. Střely na branku: 36:35. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval dvě branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,29 procenta. Diváci: 19.818. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Neuvirth, 3. Del Zotto (všichni Philadelphia).

Minnesota - Winnipeg 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 50. Carter - 37. Perreault, 43. Byfuglien, 57. Ehlers. Střely na branku: 15:29. Diváci: 19.055. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Byfuglien, 3. Myers (všichni Winnipeg).

Anaheim - Chicago 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 2. Cogliano, 28. Stewart - 59. Hossa, 60. Keith, 62. Anisimov. Střely na branku: 25:32. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Anisimov (Chicago), 2. Gibson, 3. Kesler (oba Anaheim).

Washington - Tampa Bay 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 8. Ovečkin, 39. Chimera, 40. Johansson, 46. Oshie - 51. Boyle, 53. Hedman. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Chimera, 2. Kuzněcov, 3. Carlson (všichni Washington).

Buffalo - Carolina 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 9. Gorges, 33. Eichel, 40. Gionta, 46. Legwand - 25. Rask. Střely na branku: 21:28. Diváci: 18.052. Hvězdy zápasu: 1. Gorges, 2. Legwand, 3. Ristolainen (všichni Buffalo).

New Jersey - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 22. Henrique, 30. Stempniak (Eliáš) - 36. a rozhodující sam. nájezd Andrighetto, 52. Galchenyuk. Střely na branku: 27:27. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk (Montreal), 2. Schneider, 3. Stempniak (oba New Jersey).

Columbus - Pittsburgh 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 52. Johansen, 63. Atkinson - 50. Malkin. Střely na branku: 43:25. Diváci: 18.205. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Fleury (Pittsburgh), 3. Bobrovskij (Columbus).

Detroit - Edmonton 4:3 v prodl. (0:0, 3:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 25. Nyquist, 33. Tatar, 40. Larkin, 61. Kronwall - 36. a 49. Pakarinen, 38. Sekera. Střely na branku: 32:24. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist (Detroit), 2. Pakarinen (Edmonton), 3. Tatar (Detroit).

Florida - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 9. Pirri (Jágr), 25. Jokinen, rozhodující sam. nájezd Barkov - 46. Strome (Židlický), 49. Bailey (Židlický). Střely na branku: 27:25. Diváci: 14.598. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Jokinen (oba Florida), 3. Bailey (NY Islanders).

Dallas - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Jamie Benn, 32. Spezza, rozhodující sam. nájezd Seguin - 24. D. Sedin, 56. H. Sedin (Vrbata). Střely na branku: 25:36. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Niemi (Dallas), 2. D. Sedin (Vancouver), 3. Spezza (Dallas).

Arizona - Calgary 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 21. Hanzal, 65. Ekman-Larsson - 37. Giordano (Hudler). Střely na branku: 21:26. Diváci: 11.495. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson, 2. Smith, 3. Hanzal (všichni Arizona).

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít