Pavelec s Frolíkem pomohli Winnipegu k výhře, Mrázek po třech gólech střídal

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec byl podruhé během posledního týdne vyhlášen hlavní hvězdou zápasu, tentokrát po výhře Jets 4:3 nad Arizovou, při které se prosadil i Michael Frolík. Petru Mrázkovi z Detroitu se zápas nepovedl a po 3 inkasovaných gólech byl vystřídán.

Ondřej Pavelec byl za výkon proti Arizoně vyhlášen hvězdou zápasu

Ondřej Pavelec byl za výkon proti Arizoně vyhlášen hvězdou zápasu | Zdroj: Reuters

Útočník Winnipegu Michael Frolík završil první desítku svých letošních gólů ve 22. Minutě, kdy získal Jets vedení 2:1. Napadáním donutil obranu Arizony k chybě v rozehrávce a zakončoval už do prázdné branky.

Jets vedli už 3:1, v posledních deseti minutách zápasu ale náskok ztratili, nepomohlo ani 28 zákroků Ondřeje Pavelce.

V samostatných nájezdech ale český brankář zneškodnil všechny tří nájezdníky Coyotes a pomohl k zisku druhého bodu po výsledku 4:3. Byl za to vyhlášen první hvězdou zápasu.

Petr Mrázek po třech vychytaných výhrách v řadě nastoupil i proti Buffalu, v prvních 14 minutách ale pustil 3 góly a byl střídán.

Do branky se postavil v sezoně debutující Tom McCollum a Red Wings ožili. Ve druhé třetině vyrovnali a v závěrečné dvacetiminutovce hattrickem rozhodl Henrik Zetterberg o výhře Detroitu 6:4.

Statistika NHL:
Pittsburgh - NY Rangers 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky: 16. Crosby, 45. Perron - 1. a 23. Rick Nash, 26. a 47. Stepan, 7. Brassard. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.668. Hvězdy utkání: 1. Stepan, 2. Nash, 3. Brassard (všichni Rangers).

Detroit - Buffalo 6:4 (0:3, 3:0, 3:1)
Branky: 42., 46. a 52. Zetterberg, 22. Nyquist, 25. Miller, 31. Tatar - 11. a 49. Ennis, 2. Stafford, 14. Stewart. Petr Mrázek odchytal za Detroit 14 minut, ze 7 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 57,1 procenta. Střely na branku: 26:15. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Zetterberg, 2. Nyquist (oba Detroit), 3. Ennis (Buffalo).

Winnipeg - Arizona 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 5. a rozh. nájezd Little, 22. Frolík, 50. Byfuglien - 8. Ekman-Larsson (Hanzal), 54. Korpikoski, 57. Rieder. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 31 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Střely na branku: 30:31. Diváci: 15.016. Hvězdy utkání: 1. Pavelec (Winnipeg), 2. Smith (Arizona), 3. Little (Winnipeg).

Chicago - Dallas 3:6 (2:3, 1:0, 0:3)
Branky: 18. a 28. Saad, 13. P. Kane - 11. a 43. Eakin, 7. Seguin, 20. Fiddler, 51. E. Cole, 60. Horcoff. Střely na branku: 41:34. Diváci: 22.135. Hvězdy utkání: 1. Eakin (Dallas), 2. Saad (Chicago), 3. Seguin (Dallas).