Pavelec s Frolíkem ztratili zápas v Anaheimu, Fleischmann asistoval u výhry

Ondřej Pavelec v brance a Micheal Frolík v dresu Winnipegu Jets málem pokazili emotivní večer v Anaheimu, domácí Ducks ale dokázali v závěru zápas vyrovnat a vyhráli v samostatných nájezdech. Tomáš Fleischmann přispěl asistencí k výhře Floridy.

Ondřej Pavelec si sice v Anaheimu sice připsal 39 úspěšných zákroků, vedení ale neudržel | Zdroj: Reuters

Aréna Ducks zažila před zápasem slavnostní událost, Anaheim se totiž rozloučil se svou legendou, finským útočníkem Teemu Salännem, jeho dres s číslem 8 byl, jako první v historii klubu, zavěšen ke stropu haly a vyřazen.

V zápase se ale domácím dlouho nevedlo a po druhé třetině prohrávali 2:4, svou zásluhu na tom měl i český útočník Winnipegu Michael Frolík, jemuž v 10. minutě sice zakončení nevyšlo, dorážející Zach Bogosian ale puk dorazil, a brankář Ondřej Pavelec, který během zápasu čelil 43 střelám.

Ve třetí třetině ale Jets vedení neudrželi, Anaheim vyhrál závěrečnou dvacetiminutovku na střely 18:6 a český brankář dvakrát inkasoval. V šesté sérii samostatných nájezdů rozhodl Vatanen o druhém bodu pro Ducks.

Do statistik se zapsal také útočník Floridy Tomáš Fleischmann. Jeho práci na ledě Edmontonu využil 4 a půl minuty před koncem zápasu spoluhráč Sean Bergenheim a pojistil vedení Panthers na konečných 4:2.

NHL:
Edmonton - Florida 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 25. Eberle, 46. Pouliot - 5. Hayes, 27. Campbell, 46. Kopecký, 56. Bergenheim (Fleischmann). Střely na branku: 33:27. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Luongo (Florida), 2. Eberle (Edmonton), 3. Ebklad (Florida).

Chicago - Minnesota 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 5. Hossa, 8. Bickell, 32. Richards, 39. Oduya - 56. Cooke. Střely na branku: 35:37. Diváci: 21.809. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Bickell, 3. Crawford (všichni Chicago).

Anaheim - Winnipeg 5:4 po sam. nájezdech (1:3, 1:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 9. a 58. Rakell, 34. Jackman, 47. Palmieri, rozhodující nájezd Vatanen - 8. E. Kane, 10. Bogosian (Frolík), 15. Scheifele, 38. Ladd. Střely na branku: 43:32. Brankář Ondřej Pavelec odchytal celé utkání, inkasoval čtyři branky ze 43 střel a úspěšnost zásahů měl 90,70 procenta. Diváci: 17.356. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Palmieri (oba Anaheim), 3. Scheifele (Winnipeg).