Pavelec vychytal vítězství Winnipegu, Krejčího dvě asistence Bostonu nepomohly

Český brankář Ondřej Pavelec přispěl 39 zásahy k vítězství Winnipegu nad Montrealem a přiblížil tak svůj tým k postupu do play-off. Pro Pavelce to navíc byla šestá výhra v řadě. Jednou asistencí se prosadili i jeho spoluhráči Michael Frolík a Jiří Tlustý.

Brankář Ondřej Pavelec přijímá gratulace po dalším vynikajícím výkonu proti Montrealu | Zdroj: Reuters

Winnipeg se výhrou dotáhl na Vancouver, který podlehl Coloradu a před devátým Calgary má náskok tří bodů. Na postupovou osmou příčku se v Západní konferenci posunulo Los Angeles.

Jiskřičku naděje na postup do vyřazovacích bojů vykřesali i hokejisté San José, kteří vyhráli na ledě Detroitu, jehož branku hájil od druhé třetiny Petr Mrázek. Z devatenácti střel inkasoval český brankář dva góly, v dresu vítězů si jeden bod za asistenci připsal Tomáš Hertl.

Situace okolo postupové osmičky se zamotala i ve Východní konferenci. Boston, do jehož sestavy se vrátil David Krejčí, podlehl v prodloužení Anaheimu a nepomohly mu ani dvě asistence českého útočníka. Hosté vyrovnali v poslední minutě Perrym a v prodloužení rozhodl Getzlaf.

Nedařilo se ani Ottawě, která prohrála vysoko s Rangers. Naopak na ledě Toronta slavila vítězství Florida, v jejímž dresu si jednu přihrávku připsal Jaromír Jágr. Panthers už ztrácí na postup do play-off pouhé tři body.

Výsledky NHL:

Boston - Anaheim 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 34. Spooner (Krejčí), 41. Eriksson (Krejčí) - 31. Maroon, 60. Perry, 64. Getzlaf. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17 565.

Buffalo - Arizona 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 11. Ennis, 29. Ristolainen, 57. Gionta - 8. Szwarz, 32. Ekman-Larsson (Erat), 35. Moss, 61. Gagner. Střely na branku: 35:42. Diváci: 19 070.

NY Islanders - Los Angeles 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 26. Nielsen, 44. Boychuk - 31. Shore, 42. Toffoli, 56. Kopitar. Střely na branku: 27:37. Diváci: 16 170.

Washington - New Jersey 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 3. Alzner, 22. Fehr, 62. Niskanen - 35. Zajac (Eliáš), 60. Bernier. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18 506.

Carolina - Pittsburgh 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 6. E. Staal, 9. Murphy, 32. McClement, 35. Sjomin, 54. Nestrašil - 4. Sutter, 56. I. Cole. Střely na branku: 28:29. Diváci: 13 738.

Vancouver - Colorado 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky: 41. Weber - 24. Iginla, 31. Tanguay, 33. Landeskog, 60. Mitchell. Střely na branku: 34:38. Diváci: 18 870.

Ottawa - NY Rangers 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)
Branky: 13. Lazar - 13. a 20. Kreider, 15. D. Boyle, 22. Zuccarello, 37. Glass. Střely na branku: 24:32. Diváci: 17 753.

Detroit - San Jose 4:6 (2:3, 0:0, 2:3)
Branky: 11. Jurčo, 12. Tatar, 44. Weiss, 48. Abdelkader - 45. a 59. Marleau (na druhou Hertl), 1. Vlasic, 10. Nieto, 17. Tierney, 41. Couture. Petr Mrázek odchytal za Detroit 39 minut, z 19 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta. Střely na branku: 34:30. Diváci: 20 027.

Tampa Bay - Nashville 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 20. Naměstnikov (Šustr), 34. B. Boyle - 4. Ribeiro, 5. Gaustad, 27. Santorelli. Střely na branku: 30:19. Diváci: 19 204.

Winnipeg - Montreal 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 13. Byfuglien, 27. Scheifele, 30. Slater (Tlustý), 40. Wheeler, 53. Lowry (Frolík) - 27. Markov, 52. Gallagher. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, ze 41 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,1 procenta. Střely na branku: 22:41. Diváci: 15 016.

Toronto - Florida 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky: 50. Carrick - 35. a 59. Pirri, 25. Huberdeau, 25. Kampfer (Jágr). Střely na branku: 25:28. Diváci: 18 831.