Zprávy → Hokej15. října  2016 v 08:30  

Pirátům se daří i bez Červenky. Možná si tým sednul lépe v tomhle složení, říká kapitán Vondrka

Pirátům se na úvod vcelku daří a kapitán Michal Vondrka (uprostřed) je zatím spokojen - Foto:  ČTK

Pirátům se na úvod vcelku daří a kapitán Michal Vondrka (uprostřed) je zatím spokojenFoto:  ČTK

Extraligu sice nakonec nepřekvapili tím, že by vedoucí Brno obrali o všechny body, ale i tak mohou být hokejisté Chomutova spokojení. Jejich tým šlape, je na třetím místě tabulky a Pirátům to jde i po odchodu Romana Červenky.

„Je to těžké hodnotit. Samozřejmě Červus byl Čurvus a udělal spoustu bodů. Na druhou stranu asi možná hrajeme víc týmově, i když spousta lidí odešla. Možná si ten tým sednul lépe v tomhle složení.“ 

Jistě to z úst chomutovského kapitána Michala Vondrky nemělo znít tak, že je dobře, že Červenka odešel. Právě Vondrka převzal po bývalém spoluhráči ze Slavie roli vůdce a dvěma góly zařídil výhru 4:3 v prodloužení nad vedoucí Kometou. 

 

Z nejmladších extraligových týmů jsou na tom zatím nejlépe. Hokejisté Chomutova zvládají vstup do sezony i po odchodu Romana Červenky

Vložit na svůj web

„Nám se paradoxně s těmito týmy hraje líp než s těmi z druhého konce tabulky. Individuálně jsou na tom výborně, mají vyrovnané všechny čtyři lajny, takže TOP tým,“ vzpomněl Vondrka některé hráče brněnské Komety. 

Nejsou to jen navrátilci z Kontinentální ligy, ale i borci se zkušenostmi z NHL jako Martin Erat nebo Tomáš Vincour, které dokázal přehrát tým, jenž teprve v minulé sezoně poprvé okusil play-off nejvyšší soutěže v Česku. Teď se ale do 50 tisícového města na severu Čech moc pro body jezdit nebude. A kapitán vysvětluje proč. Minulý ročník prostě méně zkušeným hodně pomohl. 

„Ti hráči si začali věřit, ohráli se minulý rok. Stoupli, jsou jedni z nejlepších ve své kategorii. Myslím si, že tím se nám vyrovnaly všechny čtyři lajny nebo minimálně tři a teď je to takové rozložené a ti hráči jsou vyhraní a věří si, což k tomu patří a já jsem zatím moc spokojený,“ uzavírá kapitán aktuálně třetího týmu extraligové tabulky Vondrka. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace