Plekanec a Hertl se v NHL blýskli dvěma góly, Mrázek vychytal další výhru

Tomášové Plekanec s Hertlem se v sobotních zápasech hokejové NHL blýskli dvěma góly. Plekanec svými trefami přispěl k výhře Montrealu 6:2 nad New Jersey a byl vyhlášen druhou hvězdou večera. Hertl svými zásahy San Jose k bodům nepomohl, „Žraloci“ prohráli s Carolinou 4:5.

Tomáš Plekanec (úplně vlevo) se na výhře Montrealu nad New Jersey podílel dvěma góly | Zdroj: Reuters

Montreal sice pustil hostující Devils do vedení už 93 vteřinách hry, kdy si u trefy Mika Cammalleriho připsal druhou asistanci Jaromír Jágr, ale ve druhé třetině zužitkoval střeleckou převahu a skóre třemi využitými přesilovkami otočil.

Čtyřminutový trest Dainiuse Zubruse využili Andrej Markov s Larsem Ellerem. Deset vteřin před druhou sirénou pak zvýšil už na 3:1 pro Canadiens Plekanec tvrdou střelou z prostoru mezi kruhy.

V úvodu třetí třetiny sice vrátil Devils do hry Jacob Josefson, ale Montreal komplikace nepřipustil. V 53. minutě Plekanec po dorážce do odkryté branky vrátil svou 15. trefou v sezoně domácí dvoubrankový náskok.

O dalších 30 sekund se trefil i Dale Weise, který čtyři minuty před koncem druhým gólem výhru Canadiens zpečetil.

Tři body pro Hertla

I díky gólu Andreje Nestrašila se dostala Carolina v 26. minutě na ledě San Jose do vedení 2:0. Třiadvacetiletý odchovanec pražské Slavie se protáhl v útočném pásmu mezi dvěma obránci soupeře a pohotovou střelou překonal gólmana Antti Niemiho.

Poté ale začal úřadovat jiný mladý český hokejista. Hertl nejprve snížil na 1:2 a svou druhou trefou v úvodu třetí třetiny umazal ztrátu z 1:3 na 2:3. „Žraloci“ pak sice dokázali i vyrovnat, ale Hurricanes se po trefách Andreje Sekery s Victorem Raskem vrátili do vedení. Domácí stihli už jen snížit zásluhou Patricka Marleaua, kterému gól připravil Hertl.

Vrbata první hvězdou zápasu

Třetí výhru v řadě si připsal Detroit a znovu u toho byl brankář Petr Mrázek. Ten zlikvidoval 22 střel domácí Arizony a svůj tým dotáhl k vítězství 3:1. Po závěrečné siréně se mohl ostravský rodák pyšnit úspěšností zásahů 95,7 procenta.

Radim Vrbata režíroval dvěma přihrávkami výhru Vancouveru 5:0 nad Pittsburghem a po utkání kynul fanouškům jako první hvězda večera

Výsledky NHL:

Nashville - NY Rangers 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 39. Josi, 40. Weber, 53. Ribeiro - 32. Nash, 42. McDonagh. Střely na branku: 23:32. Diváci: 17.329. Hvězdy utkání: 1. Josi, 2. Ribeiro (oba Nashville), 3. McDonagh (Rangers).

Tampa Bay - Los Angeles 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Branky: 21. Kučerov, 42. Hedman - 13. a 48. Justin Williams, 2. Toffoli, 20. Doughty. Střely na branku: 28:29. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Doughty, 2. Justin Williams (oba Los Angeles), 3. Kučerov (Tampa Bay).

Boston - NY Islanders 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 14. Bergeron, 53. Eriksson - 10. Tavares. Střely na branku: 36:40. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Rask, 2. Bergeron, 3. Eriksson (všichni Boston).

Buffalo - Dallas 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 19. Myers, 21. Ennis, 26. Girgensons - 36. Seguin, 50. Eakin. Střely na branku: 24:40. Diváci: 18.426. Hvězdy utkání: 1. Stewart, 2. Enroth, 3. Ennis (všichni Buffalo).

Toronto - Edmonton 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Branky: 29. Panik, 31. Kessel, 34. Rielly, 41. Santorelli, 50. Holland - 60. Gazdic. Střely na branku: 28:32. Diváci: 19.248. Hvězdy utkání: 1. Reimer, 2. Rielly, 3. Holland (všichni Toronto).

Ottawa - Columbus 1:4 (0:0, 0:0, 1:4)
Branky: 51. Condra - 45. Atkinson, 49. Foligno, 59. Hartnell, 60. Letestu. Střely na branku: 35:33. Diváci: 16.891. Hvězdy utkání: 1. McElhinney (Columbus), 2. Stone (Ottawa), 3. Foligno (Columbus).

Minnesota - Colorado 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Coyle. Střely na branku: 29:18. Diváci: 19.244. Hvězdy utkání: 1. Coyle (Minnesota), 2. Varlamov (Colorado), 3. Scandella (Minnesota).

Arizona - Detroit 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 59. Ekman-Larsson - 29. Sheahan, 58. Tatar, 59. Helm. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 23 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 95,7 procenta. Střely na branku: 23:26. Diváci: 17.125. Hvězdy utkání: 1. Tatar (Detroit), 2. Ekman-Larsson, 3. M. Smith (oba Arizona).

Montreal - New Jersey 6:2 (0:1, 3:0, 3:1)
Branky: 40. a 53. Plekanec, 53. a 56. Weise, 32. Markov, 33. Eller - 2. Cammalleri (Jágr), 44. Josefson (Židlický). Střely na branku: 44:23. Diváci: 21.287. Hvězdy utkání: 1. Subban, 2. Plekanec, 3. Weise (všichni Montreal).

San Jose - Carolina 4:5 (0:1, 1:2, 3:2)
Branky: 29. a 43. Hertl, 44. Couture, 60. Marleau (Hertl) - 20. E. Staal (Tlustý), 26. Nestrašil, 31. Lindholm, 56. Sekera, 59. Rask. Střely na branku: 27:30. Diváci: 17.139. Hvězdy utkání: 1. Faulk (Carolina), 2. Hertl (San Jose), 3. Lindholm (Carolina).

Vancouver - Pittsburgh 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 8. Burrows (Vrbata), 11. Horvat, 36. Matthias (Vrbata), 38. Kassian, 43. D. Sedin. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.870. Hvězdy utkání: 1. Vrbata, 2. Horvat, 3. Miller (všichni Vancouver).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít