Plekanec byl u čtyř branek Montrealu, Frolík nastartoval Calgary

Ústřední postavou Montrealu při vítězství 5: 1 nad Edmontonem byl český útočník Tomáš Plekanec který jeden gól dal a na tři přihrál. Zaskvěl se také brankář Detroitu Petr Mrázek, kterého newyorští Islanders připravili o čisté konto až v poslední třetině.

Tomáš Plekanec slaví se spoluhráči z Montrealu jeden ze svých dvou gólů do sítě brankáře Ottawy | Foto: USA Today Sports | Zdroj: Reuters

Velké představení 33letého českého útočníka začalo už po sedmi minutách. Přesilovkový gól na 1:0 byl sice původně přiznán Plekancovi, opakované záběry ale odhalily teč a český útočník si tak zaznamenal pouze asistenci.

Jediný gól Canadiens, na kterém Plekanec neměl podíl, padl v 17. minutě. Allerovi na něj nahrával další Čech Tomáš Fleischmann.

Ve druhé třetině se rodák z Kladna dočkal branky, když si jeho nástřel před branku srazil jeden z vracejících se Olejářů do vlastní sítě. Do konce zápasu pak útočník s číslem 14 asistoval ještě u branek Subbana a Pouliota.

Čtyřbodový večer se Plekancovi povedl opět po roce. Za gól a tři asistence byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

New York Islanders sice přestříleli Detroit na jeho ledě 29:20, k dalšímu zápasu ale jedou s vysokou porážkou 5:1. Výraznou měrou přispěl k výhře brankář Rudých Křídel Petr Mrázek, který pochytal 28 střel Islanders.

O čisté konto připravil ostravského brankáře až na začátku třetí třetiny John Tavares, ten ale v přesilové hře přesnou ranou nad Mrázkovo zaznamenal pouze čestný hostující úspěch.

Dalšímu newyorskému týmu, Rangers, se povedlo vyhrát na ledě Philadelphie 3:2 po samostatných nájezdech. K bodu pomohl Flyers i Jakub Voráček, který v přesilovce nahrával na úvodní gól Gostisbehereho. Čech bodoval už v šestém zápase v řadě.

Calgary vyhrálo na ledě Vancouveru 4:1. Bezbrankový stav prolomil na konci první třetiny Michael Frolík, který do odkryté branky zakončil nesobeckou přihrávkou od Brodieho.

Frolík si připsal ještě jeden bod, když v poslední minutě přihrál na gól do prázdné branky Samu Bennettovi. Asistenci má také Jiří Hudler, který se podílel na vítězné brance Seana Monahana.

Boston doma porazil Buffalo 2:1 v prodloužení a jediný gól Bruins zařídili Davidové Pastrňák a Krejčí. Mladší z dvojice ve 13. minutě vystihl hostující rozehrávku a předal puk Krejčímu, ten křižným pasem naše Louie Erikssona před úplně prázdnou brankou.

Vítězná série Floridy Jaromíra Jágra skončila v utkání proti Pittsburghu. Panthers sice ještě 6 minut před koncem vedli 2:0, pak se ale rozjela dvojice Letang – Crosby v dresu Penguins. Letang snížil, Crosby 75 vteřin před koncem vyrovnal a přesilovce během prodloužení Chris Letang rozhodl o výhře Tučňáků 3:2, samozřejmě po přihrávce Crosbyho.

New Jersey - Washington 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 42. Blandisi, 48. Henrique - 33. Burakovsky, 55. Carey, rozhodující sam. nájezd Ovečkin. Střely na branku: 24:29. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Blandisi (New Jersey), 2. Kuzněcov (Washington), 3. Henrique (New Jersey).

Philadelphia - NY Rangers 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 28. Gostisbehere (Voráček), 46. White - 44. Kreider, 60. Yandle, rozhodující sam. nájezd Zuccarello. Střely na branku: 28:28. Diváci: 19.819. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello (NY Rangers), 2. Gostisbehere, 3. White (oba Philadelphia).

Montreal - Edmonton 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky: 8. Gallagher (Plekanec), 17. Eller (Fleischmann), 32. Plekanec, 39. Subban (Plekanec), 50. Gilbert (Plekanec) - 42. Pouliot. Střely na branku: 36:24. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Plekanec, 2. Scrivens, 3. Subban (všichni Montreal).

Detroit - NY Islanders 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky: 15. Jurčo, 19. Quincey, 28. Green, 31. Tatar, 43. Larkin - 45. Tavares. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 29 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta. Střely na branku: 20:29. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Richards, 3. Quincey (všichni Detroit).

Boston - Buffalo 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 13. Eriksson (Pastrňák, Krejčí), 63. Marchand z tr. střílení - 31. Reinhart. Střely na branku: 38:38. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Rask (oba Boston), 3. Lehner (Buffalo).

Ottawa - Toronto 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Branky: 28. a 43. Lazar, 1. Smith, 5. Zibanejad, 8. Ryan, 41. Stone - 44. Parenteau. Střely na branku: 25:27. Diváci: 19.379. Hvězdy zápasu: 1. Lazar, 2. Karlsson, 3. Anderson (všichni Ottawa).

Florida - Pittsburgh 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 27. Jokinen, 50. Barkov - 55. a 62. Letang, 59. Crosby. Střely na branku: 44:35. Diváci: 20.295. Hvězdy zápasu: 1. Letang (Pittsburgh), 2. Jokinen (Florida), 3. Zatkoff (Pittsburgh).

St. Louis - Minnesota 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 23. Tarasenko, 30. Lehterä, 37. Stastny, 43. Brouwer - 39. Dumba. Střely na branku: 24:39. Diváci: 19.318. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Stastny, 3. Lehterä (všichni St. Louis).

Nashville - San Jose 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky: 38. a 49. Arvidsson, 14. Neal, 27. Järnkrok, 47. Forsberg, 56. Weber - 36. Thornton, 54. Couture. Střely na branku: 30:30. Diváci: 17.192. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Forsberg, 3. Johansen (všichni Nashville).

Dallas - Chicago 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)
Branky: 18. Seguin - 1. Seabrook, 17. Van Riemsdyk, 20. Hossa, 33. Anisimov, 38. P. Kane. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Anisimov, 2. Crawford, 3. Hjalmarsson (všichni Chicago).

Colorado - Winnipeg 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 6. Grigorenko, 35. Duchene - 23. a 31. Stafford, 19. Ladd, 50. Perreault. Střely na branku: 34:39. Diváci: 14.983. Hvězdy zápasu: 1. Stafford, 2. Perreault, 3. Ladd (všichni Winnipeg).

Vancouver - Calgary 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 59. Etem - 27. Frolík, 56. Monahan (Hudler), 58. Backlund, 60. Bennett (Frolík). Střely na branku: 35:30. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Hiller, 2. Backlund (oba Calgary), 3. Etem (Vancouver).