Plekanec připravil vítězný gól, Vrbata pojistil výhru Vancouveru

Hokejisté Montrealu vyhráli v úvodním kole play-off NHL i druhé domácí utkání. Ottawu zdolali 3:2 v prodloužení i díky Tomáši Plekancovi, který si připsal asistenci u vítězného gólu. Na 1:1 na zápasy vyrovnali sérii s Calgary hráči Vancouveru. Výhru Canucks 4:1 pečetil trefou do prázdné branky Radim Vrbata.

Tomáš Plekanec (14) se raduje se spoluhráčem Alexem Galchenyukem z vítězného gólu proti Ottawě | Zdroj: ČTK

Naději Ottawy na první výhru v sérii vykřesal Wierocich, který v 54. minutě srovnal na 2:2 a zápas poslal do prodloužení. To ale trvalo jen necelé čtyři minuty.

Plekanec zachytil v útočném pásmu vyhozený kotouč, po jeho přihrávce ještě Gallagher gólmana Senators Hammonda nepřekonal, ale Galchenyuk se už ranou z otočky prosadil.

V úvodním prohraném utkání Vancouver úvodní třetinu nezvládl a dostal v ní od Calgary oba góly, tentokrát vstoupil podstatně lépe. V čase 7:06 zvyšoval Higgins už na 2:0 pro Canucks.

Domácí měli zápas pod kontrolou a hned na začátku třetího dějství navíc navýšil náskok Vancouveru Kenins. Hosté v 57. minutě snížili zásluhou Russella a v závěru sáhli ke hře bez brankáře. Snahu Flames o snížení ale utnul dvě minuty před závěrečnou sirénou Vrbata.

Na hořkou porážku z úvodního zápasu, v němž ztratili tříbrankový náskok, dali zapomenout hokejisté Nashvillu, kteří rozstříleli Chicago 6:2. Sérii srovnal na 1:1 také Washington, jenž otočil duel s New York Islanders z 1:3 na 4:3.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápasy:

Montreal - Ottawa 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 28. Pacioretty, 37. Subban, 64. Galchenyuk (Plekanec) - 19. MacArthur, 54. Wiercioch. Střely na branku: 42:31. Diváci: 21.287. Hvězdy utkání: 1. Subban, 2. Pacioretty (oba Montreal), 3. Hammond (Ottawa). Stav série: 2:0.

Washington - New York Islanders 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Branky: 32. Alzner, 37. Ovečkin, 44. Bäckström, 48. Chimera - 6. Clutterbuck, 24. Strome, 35. Okposo. Střely na branku: 35:21. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Bäckström, 2. Chimera, 3. Niskanen (všichni Washington). Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápasy:

Nashville - Chicago 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky: 35. a 55. C. Smith, 3. Wilson, 20. Josi, 53. Forsberg, 56. Santorelli - 17. Sharp, 31. P. Kane. Střely na branku: 35:26. Diváci: 17.208. Hvězdy utkání: 1. Smith, 2. Ribeiro, 3. Wilson (všichni Nashville). Stav série: 1:1.

Vancouver - Calgary 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 3. D. Sedin, 8. Higgins, 43. Kenins, 58. Vrbata - 57. Russell. Střely na branku: 32:23. Diváci: 18.870. Hvězdy utkání: 1. Läck, 2. D. Sedin, 3. Edler (všichni Vancouver). Stav série: 1:1.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít