Plekanec režíroval vítězství Montrealu a Canadiens jsou v čele NHL

K šesté výhře v řadě pomohl v NHL Montrealu centr Tomáš Plekanec a Canadiens se díky tomu posunuli do čela soutěže. Šestizápasovou sérii bez vstřelené branky utnul v zámoří Tomáš Hertl a pomohl San José k výhře nad Carolinou 2:0. Hokejisté Minnesoty vyhnali po třech gólech v první třetině brankáře Winnipegu Ondřeje Pavelce z brány, přesto nakonec vyhráli 4:3 až v prodloužení.

Tomáš Plekanec (s A na dresu) slaví svůj rozhodující gól v poslední minutě zápasu | Zdroj: Reuters

Hráči Montrealu potvrdili v nočním utkání dobrou formu z posledních dní a připsali si na ledě Detroitu třetí vítězství ve čtyřech dnech.

Elitní centr Tomáš Plekanec k tomu přispěl svým sedmým gólem v sezoně a asistencí u poslední branky Canadiens. V dresu hostů nastoupil Jiří Sekáč, v sestavě Detroitu Češi chyběli.

Čtvrtou trefu v sezoně a nakonec i vítěznou zaznamenal za San José Tomáš Hertl, který v 19. minutě otevřel skóre zápasu v Carolině.

Bývalý útočník Slavie najížděl v tandemu se spoluhráčem na jediného obránce Andreje Sekeru, kterému se ovšem podařilo jeho přihrávku zblokovat, ale puk se k Hertlovi odrazil zpátky a jednadvacetiletý forvard jej nadvakrát protlačil do sítě.

Z českých hokejistů se v neděli střelecky prosadil ještě Michael Frolík, jehož Winnipeg získal bod za prohru 3:4 v prodloužení v Minnesotě.

Pro Jets to byl vzhledem k průběhu utkání cenný zisk, už po první třetině totiž prohrávali 0:3 a brankář Ondřej Pavelec, který inkasoval třikrát z jedenácti střel, zůstal po úvodní přestávce na střídačce. Stíhací jízdu zahájil až na začátku třetího dějství právě kladenský odchovanec.

Chicago si poradilo před vlastními fanoušky s Dallasem 6:2. Na trefu Versteega v 55. minutě přihrál obránce Michal Rozsíval.

Statistika NHL:
Carolina - San José 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 19. Hertl, 60. J. Thornton. Střely na branku: 45:19. Diváci: 12 784. Hvězdy zápasu: 1. Grosenick (San Jose), 2. Gerbe, 3. Faulk (oba Carolina).

Minnesota - Winnipeg 4:3 v prodl. (3:0, 0:0, 0:3 - 1:0)
Branky: 5. a 19. Parise, 3. Niederreiter, 62. Scandella - 46. Frolík, 49. E. Kane, 51. Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 20 minut, z 11 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 72,7 procenta. Střely na branku: 27:25. Diváci: 18 808. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Spurgeon, 3. Scandella (všichni Minnesota).

Edmonton - Arizona 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 55. Hall - 15. Gormley, 53. Boedker. Střely na branku: 34:28. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Arizona), 2. Hall (Edmonton), 3. Gormley (Arizona).

Chicago - Dallas 6:2 (2:2, 0:0, 4:0)
Branky: 2. Keith, 12. Seabrook, 45. P. Kane, 53. Toews, 55. Versteeg (Rozsíval), 56. Saad - 5. McKenzie, 6. Horcoff. Střely na branku: 47:24. Diváci: 21 671. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Keith, 3. B. Richards (všichni Chicago).

Anaheim - Florida 2:6 (1:1, 0:4, 1:1)
Branky: 13. Lindholm, 59. Cogliano - 22. a 38. Boyes, 25. a 45. Bjugstad, 5. Trocheck, 31. Huberdeau. Střely na branku: 35:29. Diváci: 16 128. Hvězdy zápasu: 1. Bjugstad, 2. Boyes (oba Florida), 3. Lindholm (Anaheim).

Detroit - Montreal 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 45. Sheahan - 24. Prust, 29. Subban, 42. Plekanec, 49. Gallagher (Plekanec). Střely na branku: 29:19. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Tokarski, 2. Subban (oba Montreal), 3. Dekeyser (Detroit).

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít