Plzeň je v čele extraligy. Mladá Boleslav podržela mistra na dně tabulky

Do čela extraligy se po neúplném dvacátém kole dostali hokejisté Plzně, kterým k vítězství stačil jediný gól Brnu. K čelu se dotahuje i Mladá Boleslav, která porazila Litvínov. Úřadující mistr tak zůstává poslední.

Plzeň se dostala do čela extraligy

Plzeň se dostala do čela extraligy | Zdroj: ČTK

O vítězství „Indiánů“ nad brněnskou Kometou rozhodla jediná úspěšná střel. Po devíti minutách s ní Dominik Kubalík překonal brněnského gólmana Čiliaka. Další úspěšný pokus už tři a půl tisíce diváků nevidělo.

Plzeň je na čele o skóre před Libercem, který dnes nehrál. Bílí Tygři se mohou do čela vrátit po zítřejší dohrávce na Spartě.

Na čtvrté místo tabulky se posunula Mladá Boleslav, která v domácí hale přestřílela Litvínov 5:3. Úřadujícímu mistrovi nepomohly ani dvě branky Viktora Hübla a zůstává úplně poslední.

Spokojeni nemohou být ani loňští finalisté z Třince, kteří i druhý zápas pod vedením provizorního trenéra Reného Muchy prohráli v prodloužení. Dva body si z Werk Areny odvezli hráči Hradce Králové.

Chomutovští Piráti zvítězili na ledě Karlových Varů 4:2 a bodovali i ve čtvrtém zápase po reprezentační pauze. O třetí výhru v této sérii se postaral dvěma góly Roman Červenka, který ve 47. minutě zaznamenal vítěznou branku a v závěru při power play také pečetil výsledek.

Pardubice vybojovaly vítězství 5:4 ve Vítkovicích. Přestože Východočeši po třech trefách v druhé části vedli už 5:1, v závěrečné desetiminutovce málem náskok ztratili.

Domácí ve hře bez brankáře těsně před koncem dokonce vyrovnali, ale gól Petera Ölveckého neplatil kvůli kopnutí bruslí. Gól a dvě asistence si v barvách vítězů připsal Lukáš Nahodil.

Olomoučtí hokejisté ukončilisérii tří výher Zlína v řadě. O jejich rychlý vstup do zápasu se postarali v úvodních šesti minutách Laš a Holec. Valachům se sice podařilo vyrovnat, v 51. minutě ale po akci Holce rozhodl Jakub Herma o vítězství 3:2.

20. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 34. Bičánek (T. Rachůnek, Huna), 44. Koblasa (Kůs) - 15. V. Růžička ml. (Vondrka, Jánošík), 37. Chlouba, 47. Červenka (Tomica), 60. Červenka. Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4363.

HC Vítkovice Steel - HC Dynamo Pardubice 4:5 (1:1, 0:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 15. Kolouch (Vandas), 51. Balán (Burger), 53. Kudělka (Klok, Ölvecký), 56. Szturc (Kudělka, Čerešňák) - 6. Tomášek (Bokroš), 21. Nahodil (P. Sýkora), 26. Rolinek (Nahodil), 32. Čáslava (J. Svoboda, Šimun), 41. P. Sýkora (Rolinek, Nahodil). Rozhodčí: Čech, Polák - Bryška, Lukš. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 5778.

HC Olomouc - PSG Zlín 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Laš (J. Knotek, Buc), 6. Holec (Matai, Herman), 51. Herman (Holec, Matai) - 14. Maruna (Kotvan), 36. Čachotský (Kotvan, Cibák). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:3, navíc Staněk (Olomouc) 10 min. Bez využití. Diváci: 5141.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 10. D. Kubalík (Jeřábek). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3456.

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Rufer (Linhart, Plíhal) - 53. Kukumberg (Bednář), 65. T. Knotek (Šimánek). Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4115.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Kubica (Stříteský, R. Hruška), 11. Bárta (Jarůšek, Ovčačík), 21. Jarůšek (D. Výborný), 22. Hyka (Žejdl), 42. M. Látal (Urban) - 11. Hübl (Jánský), 12. Martynek (Trávníček, R. Hanzl), 26. Hübl (Lukeš, Frolo). Rozhodčí: Šindler, Šír - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 4003.