Po jedné asistenci si v nočních zápasech NHL připsali Tomášové Hertl a Plekanec

Plekancův Montreal přivítal na svém ledě Boston Bruins. Český centr se sice bodově prosadil, přesto v prestižním derby zvítězil Boston. San Jose s Tomášem Hertlem v sestavě dotáhlo utkání s Edmontonem až do prodloužení, v něm se ale radoval kanadský tým.

Tomáš Plekanec v souboji u mantinelu v nočním utkání Montrealu s Bostonem

Tomáš Plekanec v souboji u mantinelu v nočním utkání Montrealu s Bostonem | Zdroj: Reuters

Zápas mezi Montrealem a Bostonem byl zároveň střetnutím mezi dvěma nejlepšími Čechy v zámořské soutěži. Alespoň co se kanadského bodování týká. Vedoucí David Krejčí si v sedmadvaceti zápasech připsal 27 bodů. Tomáš Plekanec na něj před utkáním ztrácel dva body.

V nočním zápase si Tomáš Plekanec připsal asistenci u jediné branky Montrealu. Druhý nejlepší tým NHL doma podlehl 1:3 Bostonu, který se pohybuje na hranici play-off. V noci na zítřek se před kanadský tým do čela Východní konference může vyhoupnout Washington.

Utkání, ve kterém San Jose zavítalo na led Edmontonu, nabídlo během dvou třetin pouze jedinou branku. Ve třetí třetině pak hokejisté obou týmů připravili divákům brankové hody. Padlo celkem pět branek a zápas dospěl do prodloužení. V něm rozhodl po čtyřech minutách domácí Hall. Edmonton – San Jose 4:3. Tomáš Hertl se na prohře Žraloků podílel jednou asistencí.

Zásluhou dvojčat Sedinových se Vancouver radoval z vítězství 2:1 nad New York Rangers. V posedním dnešním utkání ukořistil Pittsburgh výhru na 4:2 na ledě trápícího se Colorada.

Výsledky NHL:

Montreal - Boston 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 9. Byron (Plekanec) - 48. Eriksson, 49. Ferraro, 54. Bergeron. Střely na branku: 33:23. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Byron (Montreal).

Colorado - Pittsburgh 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
Branky: 6. Duchene, 15. Johnson - 48. a 51. Bennett, 11. Cullen, 50. Määttä. Střely na branku: 26:33. Diváci: 15.838. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. Hörnqvist (oba Pittsburgh), 3. Johnson (Colorado).

Vancouver - NY Rangers 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 44. Edler, 50. D. Sedin - 49. Boyle z tr. střílení. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18.195. Hvězdy zápasu: 1. Edler, 2. D. Sedin, 3. Miller (všichni Vancouver).

Edmonton - San Jose 4:3 v prodl. (0:0, 1:0, 2:3 - 1:0)
Branky: 27. Draisaitl, 49. Eberle, 56. Pakarinen, 64. Hall - 44. Braun, 52. Marleau (Hertl), 53. Pavelski. Střely na branku: 21:30. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Hall (oba Edmonton), 3. Braun (San Jose).

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít