Zprávy → Hokej21. září  2016 v 14:37  

'Pojď, pojď, hej!' Mikrofon na vestách hokejistů je zpestřením pro fanoušky, myslí si Jordán

Michal Jordán v souboji s Ryanem O'Reillym z Kanady - Foto:  ČTK

Michal Jordán v souboji s Ryanem O'Reillym z KanadyFoto:  ČTK

Mnoho hokejových příznivců by chtělo strávit zápas se svými hvězdami třeba v šatně nebo na střídačce. Na Světovém poháru je to na dálku možné. Vybraní hráči totiž mají připnutý mikrofon a fanoušci tak můžou v sestřihu z utkání slyšet všechno možné. Proti Kanadě ho v úvodním vystoupení hokejové reprezentace v Torontu oblékl zadák Michal Jordán.

Je to zajímavá sonda do života hokejisty během utkání. Video na českých stránkách Světového poháru ukáže fanouškům spoustu zajímavého. 

„Je to fajn a určitě příjemné zpestření pro fanoušky,“ myslí si obránce české reprezentace Michal Jordán. Hráči mají na vestě připnutý mikrofon, a tak jsou jejich slova zaznamenávána po celou dobu. Žádné sprosté perličky ale na webu Světového poháru nejsou k nalezení. 

 

V sestřihu ze zápasu Světového poháru v hokeji se nevyskytují žádné vulgární výrazy hráčů, jsou vystříhané. Video ale ukazuje spoustu zajímavého

Vložit na svůj web

„Zaplaťpánbůh že odtud vystříhali nadávky a podobné věci,“ usmívá se Jordán. Zato je v nahrávkách slyšet třeba i to, jak se dá povzbuzovat, nebo třeba jak se bek, který je momentálně bez angažmá, dostal do strkanice. 

„Když se snažíme povzbudit v kabině nebo na střídačce, tak v češtině, ale když se dostaneme do nějakých soubojů s protihráči, mluvíme anglicky,“ říká šestadvacetiletý rodák ze Zlína, který se zasměje při vyprávění jedné potyčky, kdy ho protivník chytil pod krkem, že Jordán ani nemohl mluvit. 

V utkání proti Spojeným státům bude mít mikrofon zase někdo jiný. A bohužel pro český tým s vědomím, že šance na postup do semifinále už žádná není. Svěřencům Josefa Jandače jde ale o to, aby turnaj zakončili důstojně. 

Autor:  František Kuna, Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace