Zprávy → Hokej28. října  2016 v 10:27  

Potrestaný hokejista Ružička končí ve Spartě. Pražský klub mu neprodlouží krátkodobou smlouvu

Hokejista Štefan Ružička (vlevo) končí ve Spartě - Foto:  ČTK, Roman Vondrouš

Hokejista Štefan Ružička (vlevo) končí ve SpartěFoto:  ČTK, Roman Vondrouš

Nebezpečný faul hokejisty Štefana Ružičky z úterní předehrávky 33. kola Tipsport extraligy má pro hráče Sparty další důsledky. Poté, co si ve čtvrtek vyslechl trest od disciplinární komise v podobě zákazu startu v sedmi zápasech, pražský celek oznámil, že se slovenským útočníkem neprodlouží dvouměsíční smlouvu a navíc mu udělí pokutu.

„Akceptujeme bez výhrad trest disciplinární komise, který byl udělen Štefanu Ružičkovi. Jednalo se o zákrok, jenž absolutně nepatří do hokeje a už vůbec ne do herního projevu Sparty,“ uvedl trenér a sportovní manažer pražského celku Jiří Kalous v tiskovém prohlášení k incidentu ze zápasu s Libercem, v němž hráč Sparty sekl hokejkou do obličeje Lukáše Vantucha. 

Štefan Ružička, který do Sparty přišel na začátku probíhající sezony poté, co se po roční přestávce rozhodl obnovit hráčskou kariéru, v 16 zápasech letošního ročníku zaznamenal deset bodů za dva góly a osm asistencí. 

Další starty však za Spartu už Ružička nepřidá, protože s ním klub z hlavního města už nepočítá. 

„Dostal od nás velmi citelnou finanční pokutu. Dále musím oznámit, že Štefanu Ružičkovi končí dvouměsíční kontrakt uzavřený začátkem září tohoto roku a tento kontrakt již nebude prodloužen,“ dodal Jiří Kalous. 

Nad dalším působením 31letého slovenského hokejisty, jenž kromě Sparty působil v české extralize i v barvách Třince, tak zůstává otazník. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace