Pražská "S" v hokejové extralize zvítězila

Hokejisté Slavie a Sparty po předchozích zaváháních v Tipsport extralize vyhráli. Slávisté vyhráli v 8. kole v Plzni 3:2. V dresu Indiánů nastoupil po 16 letech útočník Petr Sýkora. Sparta zdolala na svém ledě Zlín 3:2 v prodloužení. V repríze finále minulého extraligového ročníku zvítězily Pardubice ve Vítkovicích 2:1 a Litvínov podlehl Třinci 2:4.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Dres Plzně oblékl po 16 letech útočník Petr Sýkora, který nastoupil do zápasu hned po nočním příjezdu. Ani jeho gól ale domácím k bodům nepomohl. Smutným hrdinou utkání byl americký útočník Plzně Nicholas Johnson, který nejprve vyrovnal ve 27. minutě na 1:1, ale poté dostal chybně trest ve hře za zákrok na slávistu Miroslava Holce u mantinelu.

00:00 / 00:00

Posila Plzně Petr Sýkora hodnotí svůj výkon v duelu se Slavií

Holec utrpěl podle posledních zpráv otřes mozku a na hlavě má dvě tržné rány. Dlouhou pětiminutou přesilovku využil Žižka a poslal Slavii opět do vedení. Ve dvojnásobné přesilovce podruhé srovnal Petr Sýkora, ale v 56. minutě rozhodl svou druhou brankou v utkání Michal Vondrka.

Branky a nahrávky: 27. Johnson (Jan Kovář), 48. P. Sýkora (Slaney, Jan Kovář) - 20. Vondrka (Kolařík), 35. Žižka (Roth, Vondrka), 56. Vondrka (Roth). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Jindra, Jílek. Vyloučení: 7:9, navíc Johnson (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5469

Plzeň: Přikryl - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Dresler, Frolo - P. Sýkora, Straka, Vlasák - Lammers, Jan Kovář, Johnson - Vostřák, M. Heřman, Pitule - Langfeld, Tvrdík, Dvořák - od 26. navíc Petruška. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar

Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Kuboš, Kolařík, Špelda - Branda, V. Růžička ml., Tomica - Micka, Štefanka, Vondrka - Jaškin, Holec (37. P. Jelínek), Krenželok - Doležal, Endál, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský

HC Sparta Praha - PSG Zlín 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Sparta ukončila sérii tří porážek, když porazila Zlín 3:2 v prodloužení. Domácí udávali tempo zápasu hned od začátku, ale do vedení se v 15. minutě zásluhou mladého útočníka Petra Holíka dostali Ševci. Sparta svou převahu zužitkovala až na konci druhé třetiny, kdy brankáře Sedláčka překvapil z úhlu Výborný.

Osmé kolo hokejové Tipsport extraligy očima reportérů Radiožurnálu

Stejně povedený měla Sparta i vstup do třetí třetiny, když se už po 43 sekundách trefil Kůrka. Hosté ale dvě minuty před koncem vyrovnali zásluhou Lešky a prodlužovalo se. V nastavení dostali domácí dvouminutovou výhodu přesilovky 5 na 3, kterou v závěru využil Salcido.

Branky a nahrávky: 40. D. Výborný (Ton), 41. Kůrka (Jan Hanzlík, Koreis), 63. Salcido (Y. Treille) - 15. Holík (Galvas), 58. Leška (Balaštík, Hamrlík). Rozhodčí: Šír, Hradil - Poruba, Hlavatý. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 4160

Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, O'Brien, Jan Hanzlík, Philipp, Salcido - Y. Treille, Koreis, Hromas - Kůrka, Broš, Bartánus - Smoleňák, D. Výborný, Ton - Hlaváč, Hlinka, Ručinský. Trenéři: Holaň a Volek

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Sivák, Balán, Finsterle - Holík, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach

HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Oba týmy předvedly divákům vynikající hokej. Domácí měli v úvodu zápasu velký tlak, ale nedokázali vyzrát na výborného pardubického brankáře Adama Svobodu, který se do extraligy vrátil poprvé od loňského listopadu. Hosté se nakonec po trefách Somíka a Barteka dostali do dvoubrankového vedení. Dvanáct minut před koncem snížil Punčochář, ale více už Vítkovice nestihly.

Branky a nahrávky: 48. Punčochář (Pohl) - 9. Somík (Nahodil), 47. Bartek (Kaberle). Rozhodčí: Hrubý, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:6. Bez využití: Diváci: 4817

Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček - Ujčík, Húževka, J. Sýkora - Huna, Burger, Káňa - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, Strapáč, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták

Pardubice: A. Svoboda - Píša, Kočí, Jillson, Kolář II, Kudělka, Kaberle, Mezei - Cetkovský, Špirko, Pivko - Pineault, Nahodil, Somík - Bartek, Koukal, Starý - Rákos, Kousal, Buchtele. Trenéři: Jandač a Votruba

HC Benzina Litvínov - HC Oceláři Třinec 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Povedená první třetina přinesla domácím vedení 2:1, když na trefu Zíba z páté minuty odpověděli Viktor Hübl a Rindoš. Ve druhé třetině měli Oceláři velký tlak a díky Davidu Květoňovi vyrovnali. V závěrečné části doplatil Litvínov na slabou koncovku a v nové sezóně tak prohráli poprvé na domácím ledě. O výhře Třince rozhodli svými góly Zíb v 51. a Bonk v 60. minutě.

Branky a nahrávky: 6. V. Hübl (Kroupa, Švarný), 15. Rindoš (Majdan) - 5. Zíb (Štach, D. Květoň), 35. D. Květoň (Peterek, McGregor), 51. Zíb (Polák, Kohn), 60. Bonk (M. Růžička, Zíb). Rozhodčí: Minář, Persson (Švéd.) - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. Diváci: 3421

Litvínov: J. Hübl - Kroupa, Kubát, Skuhrovec, Jareš, Švarný, Kousalík, Gula - J. Černý, V. Hübl, Lukeš - Kubinčák, Kracík, Jenáček - Majdan, Vopat, Trávníček - Kafan, Gerhát, Rindoš. Trenéři: Reichel a Kučera

Třinec: Vojtek - Krajíček, Hrabal, Zíb, Štach, Lojek, P. Hořava, Vágner - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, McGregor - Polák, Bonk, Varaďa - Hrňa, Podešva, Adamský. Trenéři: Marek a B. Kopřiva

Aleš Procházka, Metoděj Novák, Alena Benešová, Vladislav Janouškovec, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít