Zprávy → Hokej30. září  2016 v 12:00  

Příležitost vytvořit další Výběr Evropy už asi nebude, tvrdí zklamaně obránce Chára

Obránce Výběru Evropy Zdeno Chára - Foto:  Reuters

Obránce Výběru Evropy Zdeno CháraFoto:  Reuters

Po dvanácti letech se hrál opět výjimečný turnaj s názvem Světový pohár. Souboj nejlepších hokejistů světa vyhrála podle očekávání Kanada, fanoušci si budou ale pamatovat i další události z průběhu turnaje. Ti čeští hlavně konec národního týmu už v základní skupině.

„Je to zážitek. Je to akce, o které každý hokejista sní. Řekl bych, že se to dá skoro srovnat s olympiádou. Hrají tady nejlepší hráči na světě, takže jsem moc rád, že jsem tady byl,“ hodnotil turnaj Jakub Nakládal. 

Čechům naději na postup ze skupiny zhatila prohra v prodloužení s Výběrem Evropy. A právě tento výsledek naopak nasměroval partu kapitána Kopitara do finále. 

 

Světový pohár v hokeji skončil. Budoucnost Výběru Evropy, který došel až do finále, je nejistá

Vložit na svůj web

„Myslím, že to byl jednorázový nápad. Už se to asi opakovat nebude. Možná že se mýlím, ale složit takový tým je dost těžké. A jestli bude vůbec příležitost vytvořit turnaj, kde budou dva nové týmy. Hodně z nás mluví o tom, že to bylo poprvé a asi i naposled,“ říká - trochu smutně - Zdeno Chára o budoucnosti Výběru Evropy pro další Světový pohár. 

A právě tento tým hodně překvapil svojí finálovou účastí. Hokejový svět ale bavil i další nově vzniklý tým. Výběr hráčů ze severní Ameriky do 23 let sice neprošel do play-off, ale mladíkům, jako jsou McDavid nebo Matthews, se asi hezky poslouchala slova chvály od legendy Wayna Gretzkého. 

Čtěte také: Světový pohár vyhráli Kanaďané. Rozhodující gól dali Výběru Evropy 44 sekund před koncem

Ten také hrdě řekl, že nejlepší je Kanada a Sidney Crosby, který to potvrdil ziskem ceny pro nejužitečnějšího hráče. 

„Není to jednoduché. Každý chce hrát za Kanadu, ale ta očekávání jsou prostě obrovská. O to je to pak příjemnější vyhrát doma. Být hokejista na té nejvyšší úrovní právě tady je výjimečné z několika důvodů, ale tím hlavní je prostě zábava,“ uvedl kanadský kapitán. 

Autor:  František Kuna, Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace