Zprávy → Hokej21. listopadu  2016 v 20:02  

San Jose zařadilo českého útočníka Hertla na seznam zraněných hráčů

Tomáš Hertl během loňského finále play-off NHL - Foto:  Reuters

Tomáš Hertl během loňského finále play-off NHLFoto:  Reuters

Hokejového útočníka Tomáše Hertla, který má potíže s kolenem, zařadilo vedení San Jose na seznam zraněných hráčů. Místo něj povolalo z farmy Daniela O'Regana, jenž si může odbýt premiéru v NHL.

Český útočník se zranil ve čtvrtečním zápase v St. Louis a vrátil se do San Jose na vyšetření. Zástupci klubu však stále neoznámili, jak je zranění Hertla vážné a zda bude muset na další operaci. 

Hertl se v St. Louis při porážce 2:3 objevil na ledě naposledy ve 36. minutě a pak odstoupil ze hry. „Pokaždé, když posíláte z tripu někoho domů dřív, máte obavu,“ řekl serveru CSN Bay Area kouč Peter DeBoer. „Ale když se podíváte na ostatní týmy, každý se potýká se zraněními. A to i u klíčových hráčů,“ dodal. 

V dosavadních 17 zápasech si Hertl připsal devět bodů za čtyři branky a pět asistencí. „Zatím hrál skvěle, po letní rehabilitaci byl jedním z našich nejlepších hráčů,“ dodal trenér San Jose. 

Pravé koleno Hertlovi operovali kvůli poškozeným vazům už před třemi roky a přišel pak o účast na olympijských hrách v Soči. Letos opět kvůli bolavému kolenu nedohrál finále Stanleyova poháru, v němž Sharks podlehli Pittsburghu.  

Kvůli následkům tohoto zranění chyběl české reprezentaci v září na Světovém poháru v Torontu. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace