Zprávy → Hokej14. září  2016 v 17:43  

Sbírka na nenarozenou dceru zesnulého rozhodčího přináší statistíce. Přispěli i hráči Komety

Zesnulý rozhodčí Pavel Lainka - Foto: Kometa Brno

Zesnulý rozhodčí Pavel LainkaFoto: Kometa Brno

Hokejový rozhodčí Pavel Lainka zemřel krátce před narozením svého prvního potomka. Na pomoc přítelkyni i dceři nyní finanční přispívají nejen fanoušci a rozhodčí. Na transparentním účtu se vybralo už téměř 400 tisíc korun. Šekem na 100 tisíc přispěli i hokejisté Komety Brno.

„Každá koruna je symbolem toho, jak moc byl Pavel Lainka skvělým člověkem, kamarádem, přítelem a určitě by byl i nejlepším tátou,“ napsali pořadatelé sbírky. Účet je veden na jméno Lainkova kamaráda a taktéž hokejového rozhodčího Tomáše Měkýše, správci jsou i další rozhodčí. 

Na transparentní účet chodí částky v řádech stovek i desítek tisíc. Jen během dneška dorazilo už čtvrt milionu korun a celkem dárci poslali částku přes 380 tisíc. Mezi dárci jsou i známí sudí, například Petr Blümel Martin Fraňo či Vladimír Šindler. 

Peníze ze sbírky mají pomoci přítelkyni Pavla Lainky Kristýně Švarcové, která v nejbližších týdnech čeká narození dcery. „Jsem opravdu dojatá z toho, co pro nás děláte. Velmi si toho cením a Pavel je určitě velmi vděčný, že má Lorka tak bezvadné lidi kolem sebe,“ řekla serveru blesk.cz 

Čtěte také: Český hokejový rozhodčí nepřežil zásah pukem. Bylo mu 24 let

Rodinu podporují i hokejisté Komety, za kterou Pavel Lainka do juniorské kategorie hrál. Ještě před včerejším zápasem s Mladou Boleslaví předali otci a přítelkyni šek na 100 tisíc korun, které mezi sebou narychlo vybrali. 

24letého hokejového rozhodčího Pavla Lainku zasáhl na konci srpna do spánku puk při zápasu mezi mladými hokejisty Brna a Šumperka. Následkům zranění podlehl v sobotu. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace