Zprávy → Hokej29. května  2013 v 17:38  

Šéfové hokejových Českých Budějovic skončili v klubu kvůli pivu

Hokejisté Českých Budějovic by mohli hrát své zápasy v Hradci Králové - Foto:  ČTK

Hokejisté Českých Budějovic by mohli hrát své zápasy v Hradci KrálovéFoto:  ČTK

Generální ředitel firmy Mountfield Ivan Drbohlav opustil představenstvo českobudějovického hokejového klubu. Důvodem je spor o značku piva, která se má v následující sezoně v Budvar aréně čepovat. V klubu skončil také předseda představenstva Zdeněk Blažek.

Mountfield je generálním sponzorem klubu, na jeho fungování dal za sedm let už 200 milionů korun. A klubu se vzdávat nechce.  

"Společnost Mountfield neuvažuje alespoň ve střednědobém horizontu o ukončení marketingové smlouvy s klubem, kterou v současné době má," říká pověřený předseda představenstva HC Mountfield České Budějovice Miroslav Schön. 

Klub musí podle smlouvy s generálním marketigovým partnerem Českého svazu ledního hokeje firmou BPA zajistit exkluzivitu prodeje piva značky Radegast. Proti tomu protestuje dlouholetý sponzor českobudějovického hokeje a loni ještě jeden z hlavních partnerů extraligy Budějovický Budvar.  

 

Hokejisté Českých Budějovic by mohli hrát své domácí zápasy až v Hradci Králové. Může za to spor o pivo

Vložit na svůj web

"Naše obecné stanovisko je, že bychom byli rádi, kdyby se naše pivo čepovalo v Budvar aréně i v příští sezoně. Ale nechceme tento krok dělat za každou cenu a za pro nás neakceptovatelných finančních podmínek," vysvětluje mluvčí Budějovického Budvaru Petr Samec.  

Tou neakceptovatelnou podmínkou je 13 milionů korun, které by pivovar musel dát hokejovému klubu. Tím by získal výjimku.  

Domácí zápasy až v Hradci Králové?  

V tuto chvíli vstupuje do sporu město České Budějovice, které je vlastníkem Budvar arény a které má s pivovarem i s klubem uzavřené už starší smlouvy o prodeji budějovického piva až do roku 2017. Primátor trvá na tom, že pronájem prodejních ploch v Budvar aréně se musí řídit zákonem o obcích. 

Klub tedy podle vedení města nemůže uzavírat smlouvy o pronájmu ploch na stadionu, který mu nepatří. Vzhledem ke smlouvě s agenturou BPA ale zase hrozí pokuta milion korun za každý domácí zápas, při kterém se nebude čepovat Radegast.  

Na zpravodajských serverech už se objevují spekulace o tom, že by domácí zápasy hráli hokejisté Českých Budějovic v Hradci Králové. 

Pořad: Sportžurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: sobota–neděle 18:10  |  Délka pořadu: 105 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace