Sérii Columbusu nezastavil ani gól Krejčího, Vrbata z nájezdu mírnil porážku Arizony

Týmem s nejlepší aktuální formou v NHL je Columbus. Blue Jackets porazili Boston i díky asistenci Lukáše Sedláka 4:3. Hostům nepomohly ani gól a asistence Davida Krejčího. Branka Ondřeje Kašeho pomohla Anaheimu k bodu, skóroval i Radim Vrbata, jenže jeho Arizona prohrála popáté v řadě. Petru Mrázkovi se příliš nepovedl zápas s Buffalem, dostal 4 góly.

Columbus nezastavila ani výborná práce Davida Krejčího před brankovištěm

Columbus nezastavila ani výborná práce Davida Krejčího před brankovištěm | Zdroj: Reuters

Hokejisté Columbusu se zdají být nezastavitelní. Vyhráli už 13. zápas v řadě, což je nejen nejdelší série v historii klubu, ale zároveň nejdelší vítězná série v NHL za posledních 5 let.

Na prvním gólu proti Bostonu se podílel Lukáš Sedlák, když na začátku čtvrté minuty udržel útočné pásmo a poslal puk směrem k brance Bruins, tam už si poradil Scott Hartnell.

Po deseti minutách už Blue Jackets vedli 3:0, až pak se Medvědi probudili. David Krejčí nejprve asistoval u snížení Davida Backese, ve druhé třetině se český útočník nejlépe zorientoval před brankou a dokonce vyrovnal.

Jenže 10 minut před koncem rozhodl v přesilové hře Nick Foligno.

V souboji Žraloků s Kačery šli dvakrát do vedení hosté ze San Jose, jenže domácí Anaheim dokázal dvakrát vyrovnat. Na 1:1 srovnával stav svým druhým gólem v soutěži Ondřej Kaše, když vydoloval puk před brankou a z otočky ho zasunul do sítě. Zápas rozhodovalo prodloužení, kde se znovu jako první prosadili Sharks, druhý bod jim zajistil Brent Burns.

Černou sérii naopak zažívají Kojoti z Arizony, kteří ztratili už pátý zápas za sebou. Od porážky s Dallasem 2:3 jim nepomohla ani asistence Martina Hanzala, ani gól Radima Vrbaty.

Český útočník úspěšně provedeným samostatným nájezdem snížil na 2:3, ale bylo už pozdě, do konce zápasu v tu chvíli zbývalo 6 sekund.

Zápas v roli brankářské jedničky se příliš nepovedl Petru Mrázkovi. Zatímco jeho protivník v kleci Buffala Robin Lehner zazářil 40 úspěšnými zákroky, český gólman inkasoval z 22 střel hned čtyřikrát. Gól, který znamenal porážku 3:4, mu vstřelil Evander Kane nad Lapačku osm a půl minuty před koncem.

Výsledky NHL:
New Jersey - Pittsburgh 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky: 2. Parenteau, 9. Henrique - 7. Malkin, 31. Crosby, 40. Schultz, 44. Hagelin, 59. Rust. Střely na branku: 23:29. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Henrique (New Jersey).

NY Islanders - Washington 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Branky: 35. a 45. Ladd, 9. Clutterbuck, 46. Lee - 14. Justin Williams, 42. Ovečkin, 54. Burakovskij. Střely na branku: 31:34. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Ladd, 2. Quine (oba Islanders), 3. Justin Williams (Washington).

NY Rangers - Ottawa 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)
Branky: 12. a 47. Holden, 23. a 35. Stepan - 3. Borowiecki, 4. Z. Smith, 17. Ceci. Střely na branku: 25:36. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Holden, 2. Stepan (oba Rangers), 3. Hoffman (Ottawa).

Columbus - Boston 4:3 (3:2, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Hartnell (Sedlák), 9. Jones, 10. Calvert, 51. Foligno - 12. Backes (Krejčí), 13. Czarnik, 39. Krejčí. Střely na branku: 22:40. Diváci: 19.005. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. Krejčí (Boston), 3. Foligno (Columbus).

Nashville - Minnesota 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 25. Forsberg, 29. Boucher - 6. Parise, 27. Stewart, 63. Spurgeon. Střely na branku: 30:39. Diváci: 17.141. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon (Minnesota), 2. Boucher, 3. Forsberg (oba Nashville).

Chicago - Winnipeg 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 28. Anisimov - 9. Wheeler, 15. Scheifele, 43. Stafford. Střely na branku: 35:34. Diváci: 22.117. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Trouba, 3. Little (všichni Winnipeg).

Colorado - Calgary 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)
Branky: 19. a 54. Landeskog, 34. Iginla - 22. a 36. Backlund (na druhou Frolík), 32. a 51. Gaudreau, 30. Bennett, 55. Versteeg. Střely na branku: 28:31. Diváci: 14.634. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Gaudreau (oba Calgary), 3. Landeskog (Colorado).

Arizona - Dallas 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 24. Duclair (Hanzal), 60. Vrbata z trest. střílení - 23. Spezza, 33. Jamie Benn, 59. Klingberg. Střely na branku: 37:29. Diváci: 14.561. Hvězdy zápasu: 1. Spezza (Dallas), 2. Duclair (Arizona), 3. Klingberg (Dallas).

Detroit - Buffalo 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Branky: 35. Zetterberg, 37. Miller, 47. Vanek - 8. a 49. E. Kane, 16. Reinhart, 36. Eichel. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 22 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81,8 procenta. Střely na branku: 43:22. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Eichel (oba Buffalo), 3. Vanek (Detroit).

Anaheim - San Jose 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 29. O. Kaše, 54. Silfverberg - 7. Martin, 35. M. Karlsson, 63. Burns. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.403. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. J. Thornton, 3. Jones (oba San Jose).