Zprávy → Hokej10. října  2016 v 18:14  

Sezonu určitě dohrajeme, slibuje Pitter z vedení rozvrácené hokejové Slavie

Hokejová Slavia má finanční problémy (ilustrační foto) - Foto: Pavel Vrtiška, HC Slavia Praha

Hokejová Slavia má finanční problémy (ilustrační foto)Foto: Pavel Vrtiška, HC Slavia Praha

Hokejisté Slavie přes současnou neutěšenou finanční situaci dohrají prvoligovou sezónu. Ve vysílání České televize to uvedl předseda představenstva klubu Vladimír Pitter. Tým má přitom opustit v nejbližší době až dvanáct opor.

Slavia minulý pátek oznámila, že ukončí spolupráci s některými svými hráči. Těm se to ale nelíbilo, takže se proti plánům vedení klubu ohradili.  

Spor následně pokračoval tím, že hráči pražského klubu neodcestovali na zápas první ligy v Prostějově - i když tak podle nich jednali proto, že je postihla viróza. Členy A týmu tak v Prostějově nahradili junioři, kteří moravskému celku podlehli 0:13

Čtěte také: Manažer hokejové Slavie Bukač dal výpověď. Vedení ho prý stejně chtělo odvolat

Problémy týmu z Vršovic vedly k tomu, že se začalo spekulovat o konci Slavie. Člen představenstva Slavie Vladimír Pitter si však nemyslí, že by tým nedohrál sezonu.  

„Slavia na 100 procent soutěž dohraje. Jsem o tom přesvědčený. Dělám tyto kroky uvážlivě a vím, co je tím všechno míněno. Jsem přesvědčen o tom, že podmínky, které hráči mají, budou dostačující k tomu, aby vhodně reprezentovali Slavii,“ řekl Vladimír Pitter pro Českou televizi.  

Pitter se rovněž vyjádřil ke slovům nyní již bývalého sportovního manažera týmu Luďka Bukače, který po své rezignaci prohlásil, že hráči Slavie mají sociální problémy. 

„O tom, jak se mluví o sociálních potřebách, nejsem přesvědčen,“ prohlásil Pitter s tím, že v klubu doteď panovaly nadstandardní podmínky. 

Autor:  Pavel Petr  (ppe), Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace