Slavia porazila Vary, Zlín deklasoval Litvínov

Hokejisté pražské Slavie porazili ve 33. kole Karlovy Vary 3:2. V dalších utkáních zdolal Zlín Litvínov 7:2, Třinec zvítězil nad Českými Budějovicemi 4:3 po nájezdech a Kometa nestačila na Liberec 3:4. Dále prohrály po nájezdech Pardubice s Plzní 1:2 a Kladno s Vítkovicemi 3:4.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Vagnerplast Kladno - HC Vítkovice Steel 3:4 v prodl. (0:0, 3:0, 0:3 - 0:1)

První polovina utkání byla o vyloučených, ta druhá o gólech. Kladno se rychle dostalo do třígólového vedení, ale trestuhodně ho ztratilo. Vítkovice dvakrát snížily a pět minut před koncem využily i špatného střídání domácích. V prodloužení předvedl Burger skvělou přihrávku na Trnku, který se zblízka nemýlil.

Branky a nahrávky: 31. Bělohlav (S. Treille, Kameš), 32. Bicek (L. Procházka), 34. Kotrla (Eberle) - 44. Klimek (Vrána), 52. Szturc (Ujčík, Burger), 55. Klimek (Pohl, Voráček), 62. Trnka (Burger). Rozhodčí: Hradil, Homola - Prchal, Kis. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2090.

HC Eaton Pardubice - HC Plzeň 1929 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Po řadě nevyužitých přesilovek se do vedení dostali domácí. Když hosté neproměnili ani dalšípočetní výhodu, prosadil se v úniku 2 na 1 Bartek. Hosté srovnali až v závěrečném náporu, kdy branku Dudy o horní tyčku musel potvrdit videorozhodčí. V prodloužení využil Kovářovy sražené přihrávky Vlasák.

Branky a nahrávky: 36. Bartek (Jillson) - 58. Duda (Straka, Benák), 62. Vlasák (Jan Kovář, Modrý). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:11, navíc Duda (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 10.055.

HC Oceláři Třinec - HC Mountfield České Budějovice 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

Utkání nabídlo za nerozhodného stavu v závěru velké šance. Nejprve v 55. minutě měli hosté velké příležitosti, ale neproměnili. V prodloužení hráli třinečtí 56 sekund čtyři proti třem, ale dvakrát chybovali – Mikeska ale své úniky neproměnil. V samostatných nájezdech se ale nikdo z domácích nemýlil a budějovičtí odjeli jen s jedním bodem.

Branky a nahrávky: 15. Bonk (Varaďa, McGregor), 23. Lojek (Hudec, M. Růžička), 51. Zagrapan (Seman, M. Růžička), rozhodující sam. nájezd McGregor - 19. Vydarený (Novák, Pletka), 34. Červený (Mikeska), 35. Pletka (Martynek, Vydarený). Rozhodčí: Husička, Blecha - Charvát, Bejček. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. Diváci: 3521.

PSG Zlín - HC Benzina Litvínov 7:2 (5:1, 1:0, 1:1)

Po úvodní třetině už nebylo na Stadionu Luďka Čajky co řešit. Litvínov se mohl domácím rovnat pouze v rychlosti využití přesilové hry, protože zatímco Balaštíkna to potřeboval 15 sekund, Švarný propálil brankáře za 11 sekund.

Branky a nahrávky: 6. Grof (Kubiš, T. Sýkora), 8. Linhart (Leška, F. Čech), 11. Rachůnek (Galvas, Důras), 15. Balaštík (Linhart), 16. T. Sýkora (Kubiš, Švrček), 23. T. Sýkora (Grof), 46. Balaštík (Leška, Linhart) - 13. Švarný, 51. Jenáček (Černošek, V. Hübl). Rozhodčí: Trombík, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 4813.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Slavia využila hned první soupeřovo vyloučení, když Třetina využil Svobodovu přihrávku zpoza branky. V deváté minutě přidal další branku z přešíslení Sklenář a ještě do polovinu zápasu se přesnou dorážkou Poletín. Hosté v závěru snížili přesilovkovou brankou Hrušky a 62 sekund před koncem se prosadil i důrazný Skuhravý.

Branky a nahrávky: 4. Třetina (T. Svoboda, Micka), 9. Sklenář (Micka, Poletín), 24. Poletín (Micka) - 47. D. Hruška (Kumstát, Gřegořek), 59. Skuhravý (Košťál) Rozhodčí: Turčan, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8, navíc M. Kopřiva a Vašíček (oba Slavia) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3286.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Brněnští se dlouho prosazovali jen v přesilových hrách 5 na 3, a to je k výhře málo. Bičánek ve druhé třetině snížil na dvougólový rozdíl, po brance Stehlíka už ale další nepřišla.

Branky a nahrávky: 19. Veselý (Bičánek, Stehlík), 39. Bičánek (Kvapil, Veselý), 50. Stehlík - 12. Vak (M. Hořava), 14. Nedvěd (Kudrna, Dušek), 21. Dušek (Kudrna), 35. Nedvěd (Víšek). Rozhodčí: Minář, Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 7200.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít