Slovensko po prohře s Finskem smutní, ale bude fandit Čechům

8. května  2011 v 08:25  
Slovenští fanoušci v bratislavské Orange Areně budou Slovensko povzbuzovat už jen v jednom zápase - Foto:  ČTK

Slovenští fanoušci v bratislavské Orange Areně budou Slovensko povzbuzovat už jen v jednom zápaseFoto:  ČTK

Zázrak se v Bratislavě nakonec nekonal. Slovensko prohrálo na mistrovství světa v hokeji s Finskem 1:2 a s jistotou už nepostoupí do vyřazovacích bojů. Domácí slovenský tým jednoznačně zklamal očekávání fanoušků, a podle řady z nich by teď štafetu měli převzít Češi. Jak nesli Slováci včerejší vyřazení, to zaznamenal v hokejovém deníku zpravodaj Vojtěch Berger.

Jaký výkon podle vás podalo Slovensko v zápase s Finskem, ve kterém šlo o udržení alespoň teoretické naděje na postup do vyřazovací fáze? 

„Chlapci už byli unavení, ale hráli dobře, vždyť to bylo zase jen o gól, neměli štěstí.“ 

„No tak já si myslím, že naši se snažili, ale s takovým kádrem jaký mají, tak snaha nestačí. Je potřeba proměňovat šance, více střílet, prostě vyhrávat.“ 

AudioStáhnout

Slovenští fanoušci po definitivním vyřazení z boje o čtvrtfinále na domácím MS

Teď jste se fotili se skupinou finských fanoušků, takže válečná sekera je zakopaná prakticky hned potom, co byla vykopána? 

Jasně, chlapci hráli dobře, ale i ti finští, tak co s tím. 

Nálada evidentně není tak špatná, jak by asi mohla být. Jak byste zhodnotili výkon Slovenska na šampionátu? 

Těžko se to hodnotí. S Finskem byla první třetina ze slovenské strany vcelku pěkná, ale potom naši jakoby přestali hrát. Začali bránit a to znamenalo náš konec. Asi jim docházejí síly. 

Dá se tedy prohra nějak překonat nebo hodně bolí? 

Ano, určitě bolí. Vždyť i na konci vlastní fanoušci vypískali naše hráče, tak to tomu nasvědčuje. Lidé nahoře by si to měli uvědomit. 

Slovensko vypadlo, ale turnaj pokračuje. Jak budete dál zápasy bez účasti Slovenska sledovat? 

„Budeme fandit Čehům! Máte na to titul obhájit.“ 

„Já bych držel palce asi Česku, dyť to jsou naši bratři. Myslím, že na rozdíl od naších hokejistů nás nezklamou.“ 

Autor:  Vojtěch Berger  (vob)

Dále v rubrice

Tipy

« »
Zažij olympiádu na vlastní kůži - Foto:  AG Geronimo, Jan Rosenauer

Soutěžte s Radiožurnálem

o zájezd na Letní olympijské hry

 
Speciál Martina Veselovského - poplatky za lékaře - Foto: Marie Štruncová

Poplatky za lékaře

ve Speciálu Martina Veselovského

 
Aplikace Zprávy.rozhlas.cz pro iPad - Foto: Aleš Vavřík

Nová aplikace

tentokrát pro majitele iPadů

 
Tomáš Kohout reportuje z Giro d'Italia - Foto: Tomáš Kohout

Tomáš Kohout

reportuje přímo z Giro d'Italia

 
David Rath - Obvinění z korupce - Foto: Marie Štruncová

Kauza Rath

Co vše se událo kolem obvinění z korupce

 
Česko - Izrael - Foto: Marie Štruncová

ČRo Speciál - fotbal

Poslouchejte celé zápasy v přímém přenosu

 

Počasí

Dnes
  Polojasno
21 °C
Zítra
  Polojasno
21 °C
Úterý
  Polojasno
24 °C
Středa
  Polojasno
19 °C

Fotbal

Nominace na EURO bude pro Bílka oříšek, jasno zatím nemá

Michal Bílek - Foto:  ČTK/AP

Říká se, že když má trenér problémy se skládáním týmu kvůli přebytku vhodných fotbalistů, jsou to příjemné...