Souboj bratrů Michálků vyhrál v NHL mladší Milan, trefil se i Jaromír Jágr

Hokejový útočník Jaromír Jágr ukončil dlouhé čekání na gól a pomohl svým New Jersey Devils k vítězství nad Floridou. Skórovali také oba bratři Michálkové, zápas týmů obou sourozenců vyhrála Michalova Ottawa. Brankář Mrázek byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Járomír Jágr (druhý zleva) zařídil rozhodující gól New Jersey

Járomír Jágr (druhý zleva) zařídil rozhodující gól New Jersey | Zdroj: Reuters

Jaromír Jágr se v posledních pěti zápasech neprosadil, v desáté minutě zápasu proti Floridě si ale po Zubrusově přihrávce vybruslil od mantinelu do střelecké pozice a vsítil svůj desátý gól v sezoně. Ztrácí už pouhé dva zásahy na Phila Esposita, historicky pátého nejlepšího střelce NHL.

Devils si v první třetině vytvořili náskok 2:0, pak se ale soustředili téměř výhradně na obranu. Za zbylých 40 minut zápasu pouze čtyřikrát vystřelili na branku, přesto vyhráli 3:1.

Brankový účet zápasu Ottawy s Arizonou sice velmi rychle otevřel hostující obránce Zbyněk Michálek nahozením od modré čáry, pak už ale vládli domácí Senators.

Hoffman téměř okamžitě vyrovnal a v úvodu druhé třetiny Zbyňkův bratr Milan otočil přesnou střelou po individuální akci skóre na 2:1 pro Ottawu, která nakonec zvítězila jednoznačně 7:2.

Bratři Michálkové Milan (vlevo) a Zbyněk v souboji Ottawy s Arizonou | Foto: Reuters

Zápasu Motrealu s Washingtonem dlouho kralovali brankáři. Carey Price v kleci Canadiens ani Braden Holtby na opačné straně hřiště během 60 minut neinkasovali.

Až po třech minutách prodloužení naservíroval Tomáš Plekanec puk před branku Paciorettymu, který rozhodl a druhém bodu pro domácí Montreal.

Jediný gól padl také v zápase Philadelphie s Torontem. Vstřelil ho už v páté minutě Michael Del Zotto po přihrávce českého nováčka Petra Straky, který si ve třetím zápase v soutěži připsal druhý bod.

Když se nepovede play-off, rád pojedu na MS, slibuje 'pětiskovkař' Voráček

Petr Mrázek v brance Detroitu si v sedmnáctém zápase, do kterého v sezoně nastoupil, připsal jedenáctou výhru. Svému týmu pomohl 22 zákroky i klidem v důležitých situacích k vítězství 4:1 na NY Islanders.

První čisté konto v sezoně pokazil mladému českému brankáři po pěti minutách třetí třetiny Slovák Ľubomír Višňovský, další puk ale Mrázek už nepustil a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

NHL:
Montreal - Washington 1:0 v prodl.
Branka: 64. Pacioretty (Plekanec). Střely na branku: 30:36. Diváci: 21.286. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Holtby (Washington), 3. Pacioretty (Montreal).

Detroit - New York Islanders 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 6. Tatar, 40. Smith, 50. Ericsson, 54. Nyquist - 46. Višňovský. Střely na branku: 19:23. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59:55 minuty, inkasoval jednu branku z 23 střel a úspěšnost zákroků měl 95,7 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Mrázek, 3. Smith (všichni Detroit).

Ottawa - Arizona 7:2 (1:1, 2:0, 4:1)
Branky: 2. Hoffman, 37. M. Michálek, 39. Stone, 42. Ryan, 43. Pageau, 52. Karlsson, 59. Zibanejad - 1. Z. Michálek, 46. Gagner. Střely na branku: 31:37. Diváci: 18.489. Hvězdy zápasu: 1. Methot, 2. Lehner, 3. Stone (všichni Ottawa).

Boston - Los Angeles 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 38. a 60. Marchand, 55. Kelly - 53. Nolan. Střely na branku: 33:31. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Kelly, 3. Rask (všichni Boston).

New Jersey - Florida 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 10. Jágr, 15. Cammalleri, 58. Bernier - 59. Pirri. Střely na branku: 14:27. Diváci: 16.278. Hvězdy zápasu: 1. Kinkaid, 2. Cammalleri, 3. Bernier (všichni New Jersey).

NY Rangers - Carolina 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 7. Nash, 11. D. Moore, 51. Kreider, 51. Boyle - 26. Malone. Střely na branku: 37:32. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Kreider, 3. D. Moore (všichni NY Rangers).

Philadelphia - Toronto 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 5. Del Zotto (Straka). Střely na branku: 18:30. Diváci: 19.872. Hvězdy zápasu: 1. Mason, 2. Del Zotto (oba Philadelphia), 3. Kessel (Toronto).

Winnipeg - Dallas 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 31. Ladd, 53. Enström - 45. a 49. Klingberg, 6. Eaves, 35. Horcoff (Hemský), 39. Spezza. Střely na branku: 40:32. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg, 2. Lehtonen, Seguin (všichni Dallas).

Tampa Bay - Columbus 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 20. Connolly, 51. Paquette, 52. Filppula - 57. Johansen. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18.477. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Garrison, 3. Callahan (všichni Tampa Bay).

Calgary - Edmonton 4:2 (0:2, 0:0, 4:0)
Branky: 47. a 57. Bouma, 43. Byron, 49. Monahan - 3. Eberle, 12. Pouliot. Střely na branku: 33:19. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Bouma, 2. Jones (oba Calgary), 3. Eberle (Edmonton).

San Jose - Chicago 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 6. Karlsson, 59. Thornton. Střely na branku: 20:31. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Karlsson (oba San Jose), 3. Toews (Chicago).