Sparta ukončila vítěznou sérii Třince, duel o druhé místo vyhrály Pardubice

Hokejisté vedoucího Třince po osmi výhrách za sebou vyšli naprázdno, když v utkání 13. kola doma podlehli pražské Spartě 1:2. Na druhé místo extraligové tabulky se posunuly Pardubice, které zvítězily na ledě Litvínova 4:2.

Hokejisté Sparty vyhráli na ledě Třince 2:1 (ilustrační fotoú

Hokejisté Sparty vyhráli na ledě Třince 2:1 (ilustrační fotoú | Zdroj: ČTK

Spartě zařídil tři body čtyři minuty před koncem v přesilovce Přibyl. Pražané si připsali čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů a pojistili si pátou příčku. Třinec naopak v nové Werk Aréně musel skousnout druhou porážku.

Pardubice rozhodly duel o druhé místo na ledě Litvínova ve 42. minutě díky trefám Koláře a Endála během 52 sekund. Severočechy, kteří utrpěli v jedenáctém utkání sezony teprve druhou porážku, předskočili v tabulce také hokejisté Hradce Králové.

Mountfield porazil 3:2 Brno a připsal si čtvrtou výhru v řadě, když vítěznou trefu zaznamenal ve 44. minutě Knotek. Kometa zůstává po sedmé porážce z posledních devíti duelů předposlední.

I po zápasech 11. kola je na chvostu tabulky Zlín. Obhájce titulu zaznamenal teprve své třetí vítězství sezoně, které si odvezl z půdy pražské Slavie. Hostům tři body zařídili svými trefami Holík s Říčkou, slávisté stihli minutu před koncem zásluhou Doležala už jen snížit.

Formu stále marně hledají i hráči Vítkovic, kteří podlehli Plzni 2:3 a připsali si sedmou porážku v řadě. Vyrovnané utkání rozhodl v 56. minutě v přesilové hře Divíšek. Ostravané nezabrali ani po změnách v sestavě, ke kterým sáhl trenér Peter Oremus.

Po šedesáti minutách nebylo o vítězi rozhodnuto jen na půdách obou extraligových nováčků. Olomouc v domácím prostředí vybojovala dva body po výhře 3:2 v prodloužení nad Karlovými Vary, Boleslav má jen bod. Středočeši totiž podlehli po samostatných nájezdech Liberci. Duel v rozstřelu rozhodl Vampola.

13. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - PSG Zlín 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 59. T. Doležal (Poletín) - 8. Holík (Roman Vlach, Žižka), 22. Říčka (Roman Vlach, Matějíček). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:5, navíc Klhůfek (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3102.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Steel 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 26. Mozík (Simon, M. Dvořák), 32. Simon (Pletka), 56. Divíšek (Kratěna) - 29. Roman (Zíb, Svačina), 50. Húževka (Szturc). Rozhodčí: Pešina, Souček - Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. Diváci: 4379.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Broš (D. Výborný, Stříteský), 38. M. Látal (Lenc, Robar), 51. Mikulík (Vidmar) - 14. Vitásek (Bakoš), 32. Bartek, 55. Bakoš (Vampola, P. Jelínek), rozhodující sam. nájezd Vampola. Rozhodčí: Homola, Hejduk - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3960.

HC Verva Litvínov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Lukeš (Hübl, Majdan), 32. Lukeš (Ručinský) - 8. Radil (Tybor), 40. P. Sýkora (Radil), 42. Kolář (Semorád, Kristan), 42. Endál (M. Špaček, Čáslava). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:3, navíc Voženílek (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5562.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Rákos (M. Doudera, Žejdl) - 15. Kumstát (Pech), 56. Přibyl (J. Hlinka, Polášek). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Bryška, Skopal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5200.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Rác (Houdek, Marosz), 56. Hrňa (Marosz, Majeský), 65. Cibák (Rác) - 19. Skuhravý (D. Hruška, Redlihs), 57. Šmach (Skuhravý, Heizer). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4321.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Kudrna (Mertl), 25. Šimánek (Kudrna), 44. T. Knotek (Skokan, Dej) - 6. Ton (Kempný), 28. L. Čermák (Burian). Rozhodčí: Turčan, Úlehla - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 5293.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít