Sparta v derby nasázela Slavii devět gólů, Kometa obrala Litvínov

Hokejisté Sparty nastříleli ve dvou extraligových kolech osmnáct gólů. Po Karlových Varech nasázeli devět branek také Slavii v pražském derby, které ovládli 9:4. Lídr z Třince v utkání 44. kola trefou z předposlední minuty udolala 2:1 Liberec a vede o 14 bodů před Litvínovem. Ten prohrál stejným výsledkem na ledě Komety.

Lukáš Klimek ze Sparty (uprostřed) se raduje z gólu spoluhráče Adama Poláška v derby se Slavií | Zdroj: ČTK

Blízko bodovému zisku na ledě vedoucího Třince byli hokejisté Liberce. Bílí Tygři pod vedením staronového kouče Filipa Pešána drželi nerozhodný stav 1:1 až do 59. minuty, kdy Polanský dvou druhou trefou v utkání rozhodl o výhře Ocelářů.

Pražské derby rozhodly přesilové hry. Zatímco domácí se v početní převaze prosadili dvakrát, tak sparťané hned sedmkrát. Slavia sice dokázala v polovině utkání smazat dvougólové vedení soupeře, ovšem klub z Holešovic díky dalším dvěma proměněným přesilovkám vedl po druhé třetině 6:4.

Mrzí mě, jak na tom Slavia je, ale derby jsem chtěl vyhrát, přiznal sparťan Vondrka

V závěrečné části hry pak hosté rychle své vedení zvýšili a tři minuty před koncem zpečetil druhé devítigólové vítězství Sparty v řadě Polášek. Klub z Holešovic udržel třetí místo, ale jen o skóre. Stejný počet bodů má i čtvrtá Kometa, která porazila 2:1 druhý Litvínov.

Brňané rozhodli zápas v úvodu druhé třetiny, kdy v rozmezí dvou minut skórovali Dočekal s Vondráčkem. Ručinský sice rychle snížil, ale na vyrovnání už ale Severočeši nedosáhli.

Brněnský Tomáš Vondráček překonává brankáře Litvínova Pavle Francouze | Foto: ČTK

Pardubice venku zvnovu vyhrály

Body neztratily ani další dva týmy, které uzavírají čtvrtfinálovou šestici pro play-off. Hradec Králové dlouho držel nad předposledními Karlovými Vary těsné vedení 2:1. Definitivní klid do domácích řad tak vnesl až čtyři vteřiny před koncem utkání Čáp, který skóroval do prázdné branky.

Šesté jsou s odstupem dvou bodů Pardubice, které i na olomouckém ledě potvrdily, že se jim ve venkovních duelech daří. Východočechům trefili výhru 2:1 Kaut s Nahodilem, nováček stačil v 55. minutě pouze snížit zásluhou Houdka a zůstává dvanáctý.

Na sedm bodů narostla ztráta Plzně na první šestku. „Indiáni“ poprvé v sezoně podlehli druhému nováčkovi z Mladé Boleslavi. Bruslařský klub díky třem gólům ve třetí třetině vyhrál 6:3 a na desáté pozici má na jedenáctý Liberec náskok šesti bodů.

Do dobré formy se dostávají hokejisté Zlína. Úřadující extraligový mistr porazil na svém ledě Vítkovice 5:2, počtvrté za sebou naplno bodoval a posunul se právě před Ostravany na osmé místo tabulky.

44. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Dočekal (Ostřížek, Hanzlík), 26. Vondráček (Burian, Koreis) - 29. Ručinský (Hübl, Kubát). Rozhodčí: Horák, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 7038.

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 4:9 (2:2, 2:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. M. Čermák (J. Doležal, Andres), 17. J. Doležal (M. Čermák), 25. Vlasák (Šenkeřík, Sklenář), 30. Pletka (Bednář) - 5. Klimek (J. Hlinka, Réway), 11. Klimek (Réway, J. Hlinka), 21. Réway (Polášek, F. Novotný), 23. Buchtele (Vondrka, Piskáček), 32. Polášek (J. Hlinka, Pilař), 34. Sabolič (Piskáček), 43. Buchtele (Vondrka, Sabolič), 49. Sabolič (Eminger, Buchtele), 57. Polášek (Réway, J. Hlinka). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 11:11. Využití: 2:7. Diváci: 10.152.

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. P. Beránek, 23. Plášil (Pláněk, Šimánek), 60. Čáp - 57. Duda (Harant). Rozhodčí: Šindler, Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 8:10, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4323.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 12. M. Látal (Ovčačík, Robar), 27. Robar (Klimenta, Ovčačík), 32. Klimenta (Broš, M. Látal), 43. Mikulík (Kočí), 48. Mikulík (Lenc, Musil), 49. Pabiška (Jarůšek) - 16. Simon (Mozík), 19. Schleiss (Simon), 40. Jeřábek (Kadlec, Simon). Rozhodčí: Lacina, Polák - Frodl, Charvát. Vyloučení: 8:10, navíc Lenc - Johnson 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4080.

HC Olomouc - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávka: 55. Houdek (Vyrůbalík, Herman) - 14. Kaut (Semorád), 21. Nahodil. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 3968.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávka: 5. O. Veselý (Čajánek, J. Svoboda), 28. Říčka (Roman Vlach, Matějíček), 41. A. Holík (Matějíček, J. Svoboda), 42. Roman Vlach (Valenta, P. Holík), 44. Okál (Leška) - 33. M. Hlinka (Stehlík), 36. Roman (Dlapa, Zíb). Rozhodčí: Fraňo, Wagner - Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:6, navíc Dlapa (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4950.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Polanský (Kreps), 59. Polanský (M. Doudera, Dravecký) - 47. Šimek (Radivojevič, Vampola). Rozhodčí: Hejduk, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít