Tipsport Cup vyhráli hokejisté Plzně

Druholigové Znojmo svou senzační jízdu letním přípravným turnajem do vítězného konce nedotáhli. Přestože na ledě Plzně dokonce vedlo, nakonec podlehlo favoritovi 2:3 v prodloužení. Rozhodující branku zaznamenal Martin Straka.

Hvězda plzeňského hokejového nebe Martin Straka natáčel 12.října 09 rozhovor s Romanem Stupkou | Foto: ČRo Plzeň

Západočeši měli po celé utkání více šancí, v první třetině byli ale blíže gólu hosté. Vladimír Říha totiž od modré pálil do tyče.

Ve druhé části hry nejdříve několikrát zachránil Znojmo vynikajícími zákroky brankář Luboš Horčička a ve 37. šli Moravané do vedení. Trefil se Tomáš Hradecký.

Překvapivé skóre vydrželo do 42. minuty, ve které se prosadil Nicholas Johnson. O pět minut později už Indiáni díky brance Martina Heřmana vedli.

Závar Znojemských v závěru třetí třetiny vyústil v tyčku Tomáše Hradeckého a následně také ve vyrovnání Tomáše Vrby dvacet sekund před koncem.

O vítězi letošního ročníku Tipsport Cupu nakonec rozhodl v 62. minutě kapitán Plzně Martin Straka.

HC Plzeň 1929 - Orli Znojmo 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Johnson (Lammers), 48. M. Heřman, 62. Straka (Vlasák, Langfeld) - 37. Hradecký (Plášek), 60. Vrba (Lattner). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Charvát, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 3432.

Plzeň: Přikryl - Jeřábek, Modrý, Slaney, Jiří Hanzlík, Dresler, Frolo, Hucl - Langfeld, Straka, Vlasák - Lammers, Jan Kovář, Johnson - Stránský, M. Heřman, Dvořák - Vostřák, Obdržálek, J. Heřman - Petruška. Trenéři: Jelínek a Razým.

Znojmo: Horčička - Štach, Lattner, Kania, Klimeš, Kolafa, David - Videlka, Haman, Říha - Plášek, Hradecký, Beroun - Vrba, Podešva, Staněk. Trenéři: Soudek a Kastner.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít