Tomáš Fleischmann přispěl dvěma body k vítězství Montrealu, Jaromír Jágr asistoval u výhry Floridy

Čtyři čeští hráči bodovali v nočním programu zámořské NHL. Nejvíc vidět byl montrealský Tomáš Fleischmann, který gólem a přihrávkou pomohl porazit Vancouver. Asistenci na jediné brance v utkání mezi Floridou a Tampou Bay si připsal Jaromír Jágr.

Útočník Montrealu Tomáš Fleischmann v utkání proti Vancouveru Canucks

Útočník Montrealu Tomáš Fleischmann v utkání proti Vancouveru Canucks | Zdroj: Reuters

Florida porazila divizního rivala Tampu Bay fotbalovým výsledkem 1:0. Hrdinou zápasu byl jednoznačně gólman Floridy Roberto Luongo, který pochytal všech 39 střel hostů. Jedinou branku zápasu vstřelil v poslední minutě obránce Aaron Ekblad. Asistoval mu i český veterán Jaromír Jágr.

Hokejisté Vancouveru vedli i díky jedné asistenci Radima Vrbaty ještě tři a půl minuty před koncem zápasu nad Montrealem 3:2. Pak ale začal úřadovat Tomáš Fleischmann. Nejprve po perfektní kličce na modré čáře překonal z úhlu brankáře hostů a v prodloužení si připsal gólovou nahrávku při přečíslení tři na dva. Montreal tak v kanadském derby zvítězil 4:3.

Útočník Arizony Martin Hanzal má nejvíc asistencí z českých hráčů v NHL. Dnes v noci ale ukázal, že umí i střílet góly. V 56. minutě skŕoval po perfektní práci na brankovišti, ale na prohře 2:5 s New Yorkem Islanders to nic nezměnilo.

Čeští brankáři dostali dnes volno. Petr Mrázek i Ondřej Pavelec sledovali zápasy svých týmů pouze ze střídačky. Pavelcův Winnipeg prohrál se St. Louis a Detroit porazil v prodloužení Ottawu.

Anaheimu se po třech prohrách v řadě podařilo naplno bodovat. Kačeři porazili Carolinu 4:1. Michal Jordán s Andrejem Nestrašilem se v dresu domácích v utkání nedokázali bodově prosadit.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Arizona 5:2 (1:0, 0:0, 4:2)
Branky: 46. a 60. Tavares, 5. Nielsen, 42. Nelson, 52. Bernier - 56. Hanzal, 58. Boedker. Střely na branku: 32:33. Diváci: 11 841. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. Tavares, 3. Nielsen (všichni Islanders).

Carolina - Anaheim 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 24. Hanifin - 12. Horcoff, 34. Vatanen, 57. Hagelin, 60. Getzlaf. Střely na branku: 25:20. Diváci: 9305. Hvězdy zápasu: 1. Hagelin (Anaheim), 2. Hanifin (Carolina), 3. Horcoff (Anaheim).

St. Louis - Winnipeg 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 15. a 25. Backes, 6. Tarasenko - 23. Byfuglien, 23. Little. Střely na branku: 28:18. Diváci: 18 680. Hvězdy zápasu: 1. Backes, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Little (Winnipeg).

Ottawa - Detroit 3:4 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 17. Hoffman, 44. Wideman, 58. Ryan - 10. Larkin, 12. Nyquist, 37. Sheahan, 63. Tatar. Střely na branku: 25:37. Diváci: 16 718. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Wideman (oba Ottawa), 3. Tatar (Detroit).

Florida - Tampa Bay 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 60. Ekblad (Jágr). Střely na branku: 20:39. Diváci: 12.067. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Bjugstad (oba Florida), 3. Vasiljevskij (Tampa).

Montreal - Vancouver 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 29. Eller, 31. Pacioretty, 57. Fleischmann, 64. Desharnais (Fleischmann) - 2. Cracknell, 18. McCann (Vrbata), 24. D. Sedin. Střely na branku: 36:26. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Desharnais (Montreal), 2. D. Sedin (Vancouver), 3. Fleischmann (Montreal).

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít