Tomáš Plekanec si připsal dva body, přesto Montreal prohrál v Tampě

Český hokejový útočník Tomáš Plekanec si v utkání Montrealu na ledě Tampy Bay připsal dva body, když jeden gól vstřelil a u druhého asistoval. Montreal přesto prohrál 2:4. Plekanec byl za svůj výkon vyhlášený druhou hvězdou utkání.

Tomáš Plekanec byl první hvězdou Montrealu při výhře nad Islanders, ke čtyřem bodům mu gratulovali i spoluhárič Subban a Markov | Zdroj: Reuters

Kladenský odchovanec snižoval ve 32. minutě na 1:3, když v přesilové hře vystřelil z ostrého úhlu a puk propadl za záda překvapeného Bishopa.

Za dalších osm minut potrestal Plekanec chybnou rozehrávku domácího brankáře a Parenteau po jeho přihrávce skóroval do prázdné branky.

Dramatické utkání vyvrcholilo v power play Montrealu, kdy se nejdříve vyznamenal brankář Bishop a vzápětí utkání definitivně rozhodl střelou do prázdné branky Stamkos. Pro kanonýra Tampy to byl druhý gól v utkání, navíc přidal Stamkos i jednu asistenci.

Důležitá vítězství si připsaly Washington a Los Angeles. Oba týmy se pohybují na hraně postupu do play-off, ale povinné výhry nad nejslabšími týmy svých konferencí se nerodily hladce.

Washington vydoloval dva body na ledě Buffala až po samostatných nájezdech, o vítězství Kings nad Arizonou rozhodl jediným gólem v závěru druhé třetiny Andreoff.

Statistika NHL:

Buffalo - Washington 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. Ennis, 11. Hodgson, 54. Larsson - 46. a rozhodující sam. nájezd Kuzněcov, 10. Glencross, 27. Green. Střely na branku: 33:38. Diváci: 19.070.

Los Angeles - Arizona 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 39. Andreoff. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18.230.

Edmonton - Toronto 4:1 (4:1, 0:0, 0:0)
Branky: 1. a 9. Pouliot, 8. Eberle, 11. Lander - 14. Van Riemsdyk. Střely na branku: 32:29. Diváci: 16.839.

Tampa Bay - Montreal 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 16. a 59. Stamkos, 11. Filppula, 23. Hedman - 32. Plekanec, 41. Parenteau (Plekanec). Střely na branku: 34:34. Diváci: 19.204.