Zprávy → Hokej10. října  2016 v 18:57  

Trable hokejových reprezentantů: Pavelec a Zbyněk Michálek se nedostali na soupisku

Brankář Ondřej Pavelec (ilustrační foto) - Foto:  Český rozhlas

Brankář Ondřej Pavelec (ilustrační foto)Foto:  Český rozhlas

Gólman Winnipegu Jets Ondřej Pavelec se před startem nového ročníku NHL překvapivě nedostal na soupisku a byl zapsán na listinu volných hráčů. Pokud si českého brankáře nevybere žádný jiný tým, bude putovat na farmu. Stejný osud v Arizoně postihl i obránce Zbyňka Michálka.

Devětadvacetiletý Ondřej Pavelec působí v NHL od sezony 2007/2008 a zatím nikdy nebyl vyměněn. Debutoval sice v barvách Atlanty Thrashers, ale v roce 2011 byl klub se všemi hráči přemístěn právě do Winnipegu. 

Zde si od počátku držel status brankářské jedničky a v každé sezoně byl i nejvyvažovanějším gólmanem. To se však nyní mění, když ho tým před začátkem sezony umístil na listinu volných hráčů. 

Na úkor Pavelce si místo v sestavě zajitili brankáři Connor Hellebuyck a Michael Hutchinson. 

V případě, že si Pavelce nevybere žádný z ostatních týmů (nedávno tímto způsobem měnil dres Martin Frk), bude se český gólman muset přesunout do farmářského týmu Jets, který rovněž působí ve Winnipegu. 

Českému reprezentantovi, který v roli náhradníka absolvoval i nedávný Světový pohár, na konci letošní sezony vyprší pětiletá smlouva s průměrným ročním výdělkem v hodnotě 3,9 milionu dolarů.  

Na listinu volných hráčů byl zařazen i Zbyněk Michálek 

Podobný scénář jako Pavelce postihl i obránce Zbyňka Michálka, jenž si před novým ročníkem NHL nedokázal zajistit místo v sestavě Arizony. 

V minulém ročníku odehrál 33letý Michálek, jehož mladší bratr Milan působí v Torontu, 70 zápasů s bilancí sedmi bodů za dva góly a pět asistencí. 

Zkušený bek většinu své kariéry v NHL strávil právě v Arizoně (potažmo bývalém Phoenixu), ale už v předchozím ročníku nebyla jeho pozice v klubu tak silná jako v minulosti, když většinou nastupoval ve třetí obranné formaci. 

Na konci sezony 2016/2017 Michálkovi vyprší dvouletá smlouva s průměrným výdělkem v hodnotě 3,2 milionu dolarů.  

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace