Zprávy → Hokej27. října  2016 v 15:17  

Trest za seknutí hokejkou do obličeje: Sparťan Ružička si 7 zápasů nezahraje

Štefan Ružička (vlevo) si 7 zápasů nezahraje - Foto:  ČTK

Štefan Ružička (vlevo) si 7 zápasů nezahrajeFoto:  ČTK

Útočník hokejové Sparty Štefan Ružička bude svému týmu chybět sedm zápasů. V repríze finále hokejové extraligy sekl Bílého Tygra Lukáše Vantucha hokejkou do obličeje a disciplinární komise ELH ho distancovala na příštích 7 zápasů.

Běžela 33. minuta zápasu mezi Spartou a Libercem. Pražané doma prohrávali 0:2 a marně dobývali branku Romana Willa. Po jedné střele útočník Sparty Štefan Ružička sekl libereckého gólmana přes rukavici. Liberecký Vantuch ho odstavil a Ružička se mu hokejkou ohnal po hlavě. 

„V projednávaném případě nelze přitom než konstatovat, že zákrok byl Ružičkou veden vědomě. Za zvláště přitěžující okolnost předseda disciplinární komise ELH shledal intenzitu, s níž byl zákrok veden,“ říká předseda této komise Karel Holý. 

Proto si slovenský hokejista nezahraje v příštích sedmi zápasech a zmešká téměř celý extraligový listopad. Nastoupit bude moci až 29. 11. v domácím zápase proti Kometě Brno. 

Za útok do oblasti hlavy a krku lze podle disciplinárního řádu uložit trest na jeden až čtyři zápasy. Ružičkův zákrok byl ale podle disciplinárky výjimečný tím, že byl veden „zvláště nebezpečným a zavrženíhodným způsobem“. 

Hokejistovi tak hrozil až desetizápasový trest. Pomohlo mu, že v posledních dvou letech nebyl trestán. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace