Tříbodový večer Ondřeje Paláta. Útočník zařídil výhru Tampy nad Coloradem

Nejpovedenější zápas v sezoně zažil útočník Tampy Bay Ondřej Palát. Proti Coloradu vstřelil svůj teprve třetí gól v sezoně, pak přidal i dvě asistence a po vítězství 4:0 byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Hokejista Tampy Bay Ondřej Palát

Hokejista Tampy Bay Ondřej Palát | Zdroj: Reuters

Po deseti minutách zápasu na ledě Colorada Ondřej Palát využil tlak Lightning z právě skončené přesilovky. Ránu Victora Hedmana domácí brankář Varlamov pouze vyrazil a český útoční byl v pravý čas na pravém místě. Dorážkou otevřel skóre utkání.

Třetí trefa rodáka z Frýdku-Místku se ukázala jako vítězná. Povedené představení jeho týmu ale pokračovalo i ve druhé třetině. Úspěšným zakončovatelem dvou rychlých kombinací floridského týmu byl Steven Stamkos. Palát si u obou branek připsal asistenci.

Dorážka Tylera Johnsona ve třetí třetině byla jedinou trefou Tampy, na které se 24letý Čech nepodílel. Završila vítězství 4:0.

Ondřej Palát tak zažil první tříbodový večer v sezoně, ve které ho brzdí zranění. Za svůj výkon byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu za střelcem Stamkosem.

New Jersey Devils Bez Patrika Eliáše, který se podrobil operaci kolene, podlehli v St. Louis 2:5. Zápas nedohrál český útočník Blues Dmitrij Jaškin, který se jen těžce sbíral z ledu po tvrdém zákroku Bobbyho Farnhana.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Columbus 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 1., 38. a 60. Nelson, 6. Strome, 46. Strait - 11. Karlsson, 34. Savard. Střely na branku: 33:20. Diváci: 13.115. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Strome, 3. Strait (všichni NY Islanders).

Carolina - Pittsburgh 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 24. E. Staal, 30. Versteeg, 64. Skinner - 31. Letang, 47. Kunitz. Střely na branku: 21:25. Diváci: 13.012. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. E. Staal, 3. Versteeg (všichni Carolina).

St. Louis - New Jersey 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Branky: 11. a 38. Berglund, 25. Upshall, 43. Rattie, 60. Backes - 13. Farnham, 15. Stempniak. Střely na branku: 37:24. Diváci: 17.951. Hvězdy zápasu: 1. Berglund, 2. Rattie, 3. Elliot (všichni St. Louis).

Minnesota - Buffalo 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
Branky: 33. Suter, 60. Vanek - 10. McGinn, 18. Ristolainen, 18. Gionta. Střely na branku: 30:23. Diváci: 19.034. Hvězdy zápasu: 1. Ristolainen (Buffalo), 2. Suter (Minnesota), 3. Ullmark (Buffalo).

Winnipeg - San Jose 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 16. Ehlers - 16. Tierney, 20. Thornton, 56. Pavelski, 60. Ward. Střely na branku: 22:27. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Thornton, 2. Tierney (oba San Jose), 3. Ehlers (Winnipeg).

Chicago - Nashville 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 20. a 27. Shaw, 34. Seabrook - 34. Ribeiro, 60. Forsberg. Střely na branku: 23:43. Diváci: 21.618. Hvězdy zápasu: 1. Shaw, 2. Hossa, 3. Seabrook (všichni Chicago).

Colorado - Tampa Bay 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 22. a 26. Stamkos (na obě Palát), 11. Palát, 52. Johnson. Střely na branku: 21:38. Diváci: 14.227. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Palát, 3. Bishop (všichni Tampa Bay).

Arizona - Edmonton 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 33., 44. a 47. Domi, 65. Ekman-Larsson - 19. Draisaitl, 27. Schultz, 42. Pouliot. Střely na branku: 31:28. Diváci: 11.391. Hvězdy zápasu: 1. Domi, 2. Ekman-Larsson, 3. Domingue (všichni Arizona).