Třinec nadělil Zlínu sedm gólu. Karlovy Vary ztratily jednobrankové vedení dvacet sekund před koncem

Třinec zůstává i po 22. kole extraligy v čele. Tentokrát rozstřílel Zlín 7:1, což je největší prohra Beranů v letošní sezoně. Karlovy Vary neudržely jednobrankové vedení, kdy Litvínov dvacet sekund před koncem třetí třetiny srovnal z trestného střílení. Vary tak prohrály 1:2 po prodloužení, vítěznou branku si připsal Karel Kubát.

Třinec doma porazil Zlín

Třinec doma porazil Zlín | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Třinečtí udělali v sestavě několik změn. Na postu prvního brankáře nahradil Šimona Hrubce Slovák Peter Hamerlík. I Zlín vyměnil gólmana oproti utkání se Spartou a nasadil Libora Kašíka.

Přestože hned v začátku měl několik šancí Zbyněk Irgl, Oceláři šli do vedení až v závěru první třetiny, kdy využili chyby v rozehrávce. Jiří Polanský dovezl kotouč před bránu a nahrál Jánu Sýkorovi, který se trefoval do prázdné brány a připsal si první branku v sezoně. Dvě slepené branky přidali třinečtí hokejisté v polovině utkání, kdy se nejdřív trefil Vladimír Roth přesně pod břevno a následně se prosadil od modré čáry Martin Adamský.

Po druhé části odcházeli domácí s šestibrankovým náskokem. Rothovu střelu v početní převaze nejprve tečoval Tomáš Linhart, puk za záda Libora Kašíka se štěstím dostrkal ještě Kamil Kreps. O šestou branku se postaral Rostislav Marosz, který jel sám na bránu.

Střelou k pravé tyčce snížil vysoké vedení Třince David Šťastný, ale to byla jediná branka Zlína a domácí tak bez obtíží získali tři body. V závěru ještě přidal v přesilovce Martin Adamský svůj druhý gól v utkání a upravil tak na konečné skóre 7:1.

Karlovy Vary musí prohry v prodloužení hodně litovat. Jednobrankové vedení, které si zajistily v devětadvacáté vteřině utkání díky trefe Tomáše Rachůnka, ztratily dvacet sekund před koncem třetí části.

Litvínov vstřelil branku, kterou rozhodčí neuznali, ale nařídili trestné střílení, kterého se zhostil Robin Hanzl a bekhendovým zakončením srovnal na 1:1. Chemici rozhodli o vítězství v tomto duelu po dvaačtyřiceti sekundách v prodloužení, kdy měli navíc početní převahu. Vítěznou branku si připsal Karel Kubát.

Mladá Boleslav po dvou prohrách zvítězila v Pardubicích 3:2 díky gólu Lukáše Žejdla. Ten ušetřil svůj tým prodloužení, když se trefil šest vteřin před koncem.

Dynamo se dostalo do vedení už ve třetí minutě, kdy se prosadil Petr Sýkora a ve druhé části navyšoval Ladislav Havlík na 2:0. Bruslaři zareagovali až ve třetí části, kdy snižoval Martin Látal a Tomáš Urban srovnal na 2:2.

Svou neporazitelnost opět uhájili úřadující mistři z Liberce, kteří v domácí aréně porazili Mountfield Hradec Králové 2:1. Bílí Tygři tak prodloužili sérii vítězství už na devět utkání. Dvoubrankové vedení si ale domácí zajistili už v prvních deseti minutách. Mountfield dokázal sice ve druhé části snížit, ale nic víc.

22. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. J. Sýkora (Polanský), 27. Roth (Kreps, Linhart), 28. Adamský (Polanský, M. Doudera), 34. Linhart (Roth, Martin Růžička) 35. Kreps (Irgl), 36. Marosz (J. Petružálek), 52. Adamský (Polanský, Nosek) - 45. D. Štastný (O. Horák). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 4993

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 60. R. Hanzl z trestného střílení, 61. Kubát (R. Hanzl, V. Hübl) - 1. T. Rachůnek (Dujsík). Rozhodčí: Souček, R. Čech - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. Diváci: 4847

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 18. D. Kubalík (Kracík), 45. D. Sklenička (Koreis), 48. T. Svoboda (D. Kubalík) - 14. Výtisk (Kovář), 18. Kucsera, 27. O. Roman (Kucsera, Sloboda), 49. Szturc (L. Kovář), 60. D. Květoň (Vandas, Kolouch). Rozhodčí: M. Petružálek, R. Polák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5005

Piráti Chomutov - HC Olomouc 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:3, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Huml (Vondrka, Tomica), 9. Kudělka (Vondrka, Huml), 51. Lauko (J. Mrázek), 60. Huml (Vondrka), rozhodující sam. nájezd Poletín - 1. Ondrušek (Skladaný), 28. Eberle (Staněk, Holec), 30. Herman (Fořt), 39. Rašner (Herman). Rozhodčí: Horák, Pražák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 4122

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. D. Špaček (J. Stránský, R. Šimek), 10. Ordoš (Svačina) - 31. Köhler (Vydarený, Bednář). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 6199

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. P. Sýkora (Hubáček, Redenbach), 29. L. Havlík (Rolinek) - 43. M. Látal (Jan Hanzlík), 45. Urban (Jan Hanzlík, Trončinský), 60. Žejdl (Orsava). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 8017

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít