Útočník Bostonu Patrňák dostal stopku na dva zápasy. Potrestán byl za faul na Girardiho z Rangers

Hokejový útočník David Pastrňák bude v nejbližších dvou zápasech chybět v sestavě Bostonu. Vedení NHL ho dodatečně potrestalo za zákrok na Dana Girardiho z New York Rangers. Český hráč kvůli tomu navíc přijde o téměř 10.300 dolarů (více než čtvrt milionu korun), které poputují na podpůrný hráčský fond.

David Pastrňák si proti Columbusu připsal dva góly a dvě asistence

David Pastrňák si proti Columbusu připsal dva góly a dvě asistence | Zdroj: Reuters

Dvacetiletý nejproduktivnější český hokejista sezony v 31. minutě středečního zápasu fauloval Girardiho ve středním pásmu. Za nedovolený zákrok na hlavu dostal od sudích Jona McIsaaca a Justina St. Pierrea dvouminutový trest.

Girardi se poblíž červené čáry snažil ve vzduchu rukou zachytit puk, Pastrňák k němu přijel v rychlosti z levé strany a srazil jej ramenem k zemi. Následně se strhla na ledě potyčka.

Gólman Mrázek byl vyhlášen hlavní hvězdou večera. Hanzal skóroval za Arizonu, Hertl za San Jose

Girardi opustil led po svých, zamířil do kabiny a na konci druhé třetiny se vrátil do hry. Stihl jedno střídání a pak odehrál celou třetí třetinu utkání, v kterém Rangers zvítězili 5:2.

Pastrňák si trefou už v 10. sekundě utkání vylepšil svou bilanci v této sezoně na osm bodů za pět branek a tři asistence v sedmi duelech.