Zprávy → Hokej28. října  2016 v 19:20  

Útočník Bostonu Patrňák dostal stopku na dva zápasy. Potrestán byl za faul na Girardiho z Rangers

Útočník Bostonu David Pastrňák si nezahraje dva zápasy - Foto:  Reuters

Útočník Bostonu David Pastrňák si nezahraje dva zápasyFoto:  Reuters

Hokejový útočník David Pastrňák bude v nejbližších dvou zápasech chybět v sestavě Bostonu. Vedení NHL ho dodatečně potrestalo za zákrok na Dana Girardiho z New York Rangers. Český hráč kvůli tomu navíc přijde o téměř 10.300 dolarů (více než čtvrt milionu korun), které poputují na podpůrný hráčský fond.

Dvacetiletý nejproduktivnější český hokejista sezony v 31. minutě středečního zápasu fauloval Girardiho ve středním pásmu. Za nedovolený zákrok na hlavu dostal od sudích Jona McIsaaca a Justina St. Pierrea dvouminutový trest. 

Girardi se poblíž červené čáry snažil ve vzduchu rukou zachytit puk, Pastrňák k němu přijel v rychlosti z levé strany a srazil jej ramenem k zemi. Následně se strhla na ledě potyčka. 

Čtěte také: Gólman Mrázek byl vyhlášen hlavní hvězdou večera. Hanzal skóroval za Arizonu, Hertl za San Jose

Girardi opustil led po svých, zamířil do kabiny a na konci druhé třetiny se vrátil do hry. Stihl jedno střídání a pak odehrál celou třetí třetinu utkání, v kterém Rangers zvítězili 5:2. 

Pastrňák si trefou už v 10. sekundě utkání vylepšil svou bilanci v této sezoně na osm bodů za pět branek a tři asistence v sedmi duelech. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace