Úvod předkola zvládly Vítkovice a Boleslav. Do semifinále 1. ligy jde Jihlava

AKTUALIZUJEME: Hokejisté Vítkovic se v předkole play-off ujali vedení po vítězství 8:2 nad Pardubicemi. První bod získala také Mladá Boleslav po výhře 5:4 v Plzni. Po rozhodujícím duelu mezi Jihlavou a Kladnem postupuje do semifinále 1. ligy jihlavská Dukla po vítězství nad Kladnem 3:2.

Vítězství Mladé Boleslavi zařídil čtyřbodový David Výborný

Vítězství Mladé Boleslavi zařídil čtyřbodový David Výborný | Zdroj: ČTK

Vítkovické a pardubické hokejisty dělil po 52 zápasech základní části pouze jediný bod, první zápas předkola ale jasně ovládli domácí. Pardubice sice brzy vedly 0:2, v 18. minutě ale snížil Svačina a ve druhé třetině Vítkovice pěti góly zápas otočily.

Po dalších dvou trefách v poslední dvacetiminutovce zvítězili domácí hokejisté 8:2 a v sérii hrané na tři vítězné zápasy se ujali vedení.

Utkání Plzně s Mladou Boleslaví mělo velkého hrdinu v Davidu Výborném. Nedávno 40letý bývalý kapitán reprezentace zaznamenal během druhé třetiny 4 body za dvě branky a stejný počet asistencí. Zajistil tak svému týmu náskok 4:2.

Radan Lenc v úvodu třetí třetiny zvýšil na tříbrankový rozdíl a ani trefy plzeňských Mozíka s Bližňákem nepřipravily Středočechy o vítězství 5:4. Druhé zápasy obou sérií se hrají zítra.

Napínavou sérii mezi Jihlavou a Kladnem pro sebe v sedmém zápase rozhodla Dukla Jihlava, která doma porazila Rytíře 3:2 a postupuje do semifinále proti Chomutovu. Pro tým majitele Jaromíra Jágra sezona končí.

Vítkovice i přes pomalejší úvod drtí v domácím prostředí Pardubice | Foto: ČTK

Předkolo play off hokejové extraligy - 1. zápas:
HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 8:2 (1:2, 5:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 18. Svačina (Huna, Roman), 22. T. Svoboda (Čerešňák), 23. Szturc (M. Hlinka), 25. Klok (T. Svoboda, Burger), 31. Pastor (Kucsera, Vandas), 32. T. Svoboda (Burger, E. Němec), 42. Huna (Svačina, Roman), 50. Szturc (Stehlík, M. Hlinka) - 10. Marcinko (P. Sýkora, T. Zohorna), 12. Starý (Nahodil, Radil). Rozhodčí: Pešina, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 5000 (vyprodáno). Stav série: 1:0.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 4:5 (0:0, 2:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Kubalík (Balej, Lev), 26. Johnson (Kadlec, Simon), 53. Mozík (Kadlec), 58. Bližňák (Indrák, Kadlec) - 22. Kočí (D. Výborný, Holub), 25. D. Výborný (Klimenta), 33. D. Výborný (Kočí, Pacovský), 38. Klimenta (D. Výborný, Musil), 46. Lenc (Hyka). Rozhodčí: Hodek, Šír - Fleg, Zíka. Vyloučení: 7:6, navíc Boháč (Plzeň) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3785. Stav série: 0:1.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 7. zápas:
Jihlava - Kladno 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 38. a 40. Důras, 56. Melenovský - 21. Rudovský, 59. D. Růžička. Rozhodčí: Přikryl, Trombík - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 5691. Konečný stav série: 4:3.