V hokejové NHL táhli své týmy za vítězstvím Plekanec, Voráček a Hudler

V zámořské NHL opět zářili čeští hokejisté. Tomáš Plekanec byl u všeho podstatného při vítězství Montrealu na ledě Bostonu, Jakub Voráček si upevnil vedení v kanadském bodování soutěže a Jiří Hudler řídil výhru Calgary nad New Jersey.

Jiří Hudler rozhodl v nájezdech o vítězství Calgary nad New Jersey

Jiří Hudler rozhodl v nájezdech o vítězství Calgary nad New Jersey | Zdroj: Reuters

Výrazně se pod vítězství Montrealu v Bostonu podepsal útočník Tomáš Plekanec. V prvním třetině připravil asistencí úvodní trefu Markovovi, druhý gól v polovině zápasu vstřelil sám. Po utkání byl vyhlášený druhou hvězdou večera, hned za gólmanem Pricem.

Mezi největší hvězdy zápasu se dostal i útočník Philadelphie Jakub Voráček, který si dvěma asistencemi upevnil vedení v produktivitě celé NHL. Jeho tým zvítězil nad Columbusem a přerušil tak sérii čtyř prohraných zápasů.

Na úvodní gól sezony stále čeká v Dallasu Aleš Hemský. Na vítězství Stars nad Los Angeles se podílel asistencí u vítězného gólu Demerse. Po dvaceti odehraných zápasech má Hemský na svém kontě pouze pět asistencí.

Hned ve svém premiérovém startu v dresu Caroliny se gólově prosadil Andrej Nestrašil, když zvyšoval na 3:1. Přesto se z vítězství radovalo Colorado, které otočilo na 4:3 a asistencí se na tom podílel i Tomáš Vincour.

Vedení 3:1 po dvou třetinách nestačilo k bodovému zisku ani hráčům New Jersey. Calgary hlavně díky Jiřímu Hudlerovi dokázalo ve třetí třetině vyrovnat. Český útočník nejdříve snížil na rozdíl jediného gólu a v poslední minutě asistoval u vyrovnávací branky Glencrosse.

Svůj výborný výkon pak Hudler vyšperkoval rozhodující trefou v samostatných nájezdech. V hostujícím týmu se prosadili všichni Češi. Obránce Marek Židlický si připsal dvě asistence, Eliáš, Havlát a Jágr po jedné gólové přihrávce.

Výsledky NHL:

Ottawa - St. Louis 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 17. Zibanejad, 36. Karlsson - 5. Lapierre, 17. Tarasenko, 33. Steen. Střely na branku: 26:33. Diváci: 18.479.
Boston - Montreal 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 12. Markov (Plekanec), 29. Plekanec. Střely na branku: 33:23. Diváci: 17.565.
Tampa Bay - Minnesota 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 34. Stamkos, 39. Killorn - 24. Parise. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19.204.
NY Islanders - Pittsburgh 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 39. Martin, 43. Lee, 50. Nelson, 56. Tavares - 17. Malkin. Střely na branku: 35:28. Diváci: 16.170.
Philadelphia - Columbus 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 3. Schenn (Voráček), 15. Streit, 36. Simmonds (Voráček), 44. Coburn - 5. Jenner, 43. Calvert. Střely na branku: 37:22. Diváci: 19.846.
Washington - Buffalo 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 46. Niskanen - 31. Moulson, 53. Mitchell. Střely na branku: 44:26. Diváci: 18.506.
Toronto - Detroit 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 44. a 59. Bozak, 12. Komarov, 56. Holland - 31. Tatar. Střely na branku: 28:27. Diváci: 19.311.
Dallas - Los Angeles 5:4 (3:0, 2:3, 0:1)
Branky: 15. a 20. Jamie Benn, 18. Klingberg, 24. Seguin, 38. Demers (Hemský) - 33. a 51. Justin Williams, 30. Pearson, 39. M. Richards. Střely na branku: 23:41. Diváci: 18.111.
Colorado - Carolina 4:3 (1:3, 1:0, 2:0)
Branky: 11. a 59. Redmond (na první Vincour), 29. Johnson, 55. Iginla - 4. Liles, 6. Gerbe, 17. Nestrašil. Střely na branku: 35:27. Diváci: 17.208.
Edmonton - Chicago 1:7 (0:3, 0:3, 1:1)
Branky: 49. Perron - 4. a 16. Toews, 5. Krüger, 22. Versteeg, 23. Hossa, 24. Keith, 51. P. Kane. Střely na branku: 25:30. Diváci: 16.839.
Nashville - Florida 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 39. Wilson, 54. Cullen, rozh. nájezd Forsberg - 60. Grimaldi, 60. Bjugstad. Střely na branku: 50:30. Diváci: 17.163.
San Jose - Arizona 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. Wingels, 38. Desjardins, 48. Pavelski - 7. a rozh. nájezd Vermette, 13. Schlemko, 41. Doan. Střely na branku: 43:25. Diváci: 17.297.
Calgary - New Jersey 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 3:1 - 0:0)
Branky: 31. a 60. Glencross (na druhou Hudler), 58. a rozh. nájezd Hudler, 43. Jooris - 5. Henrique (Eliáš, Havlát), 14. Cammalleri (Jágr, Židlický), 40. Zajac (Židlický), 51. T. Ruutu. Střely na branku: 37:29. Diváci: 18.874.