Zprávy → Hokej4. listopadu  2016 v 06:30  

V Plzni zářili 'domácí' hokejisti. Kubalík si schoval puk po premiérovém gólu, Kovář se dočkal ovací

Dominik Kubalík dal proti Švédsku svůj premiérový gól v reprezentaci - Foto:  ČTK

Dominik Kubalík dal proti Švédsku svůj premiérový gól v reprezentaciFoto:  ČTK

Rovných deset let uplynulo od chvíle, kdy se v Plzni naposledy hrálo reprezentační utkání hokejistů. Ve čtvrtek se český tým na západočeský led vrátil. A pro tamější fanoušky z toho byl nad očekávání povedený galavečer. Češi porazili Švédsko 6:3 a velký podíl na tom měli bývalí i současní hráči plzeňského celku.

Dominik Kubalík vsítil první reprezentační gól a teprve po utkání zjistil, že také jeho někdejší spoluhráč Jakub Jeřábek může slavit premiérovou trefu v českém dresu. 

 

Češi v Plzni zdolali Švédsko 6:3 a připsali si první body do Karjala Cupu

Vložit na svůj web

„Ani jsem to nevěděl, myslel jsem, že už gól dal,“ prohlásil Kubalík. I pro něj – stejně jako pro ostatní hokejisty – platí nepsaný zákon, že první puk vylovený ze soupeřovy sítě se stává vzácným exponátem v domácí sbírce hokejových trofejí. 

„Dostal jsem ho už popsaný. Dám si ho mezi ostatní puky, s nimiž jsem dal první góly,“ těšil se Kubalík. 

Gólu a ovací se dočkal také bývalý plzeňský útočník Jan Kovář, který září v Kontinentální lize, v dresu Magnitogorsku. „Jsem strašně rád za kluky, kteří měli premiéru. Myslím, že všichni hráli suprově a takový výsledek se Švédy se cení,“ podotkl Kovář. 

Právě on se dočkal od zaplněných tribun nejvřelejšího přivítání. Královéhradecký obránce Stanislav Dietz to tušil už před svým prvním reprezentačním utkáním. 

„Hraje v KHL, dělá tam body, vede tabulku střelců, takže je pochopitelné, že ho tady milují,“ řekl Dietz. Útočná formace dirigovaná právě Kovářem zařídila čtyři ze šesti českých gólů.  

Autor:  Aleš Procházka  (apr)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace