Zprávy → Hokej27. září  2016 v 14:59  

Ve finále Světového poháru se proti sobě utkají i staří známí ze švýcarské ligy

Mark Streit z Týmu Evropy se snaží zastavit Johna Tavarese - Foto:  Reuters

Mark Streit z Týmu Evropy se snaží zastavit Johna TavareseFoto:  Reuters

Už jen pár hodin zbývá do startu prvního finále Světového poháru v hokeji. V dresu Kanady a Výběru Evropy proti sobě nastoupí hodně klubových spoluhráčů z NHL, ale jen někdo může zavzpomínat na společné působení v Evropě, třeba ve švýcarské lize.

„Byl to skvělý zážitek hrát v Bernu během výluky. Ta liga mě překvapila, jakou má kvalitu,“ vzpomíná John Tavares, útočník Kanady, v NHL kapitán New York Islanders a během poslední výluky nejlepší ligy světa také hokejista švýcarského Bernu. 

„Chodilo na nás někdy až 17 tisíc diváků a užil jsem si to v Bernu i mimo hokej. Mark Streit tam byl se mnou a byla to velká výhoda. Trochu mi tam otevřel oči, jak se také dá hrát," dodává s úsměvem Tavares, kterému pomohl domluvit angažmá v Bernu zmiňovaný Mark Streit. 

 

Chodilo na nás někdy až 17 tisíc diváků a užil jsem si to v Bernu i mimo hokej, vzpomíná hokejista John Tavares na angažmá ve Švýcarsku

Vložit na svůj web

„Bylo to pro nás něco nového, zvláštního, unikátního – zahrát si u mě doma, v mém mateřském klubu s někým z NHL. Kromě Johna Tavarese tam byl ještě Roman Josi, který tady hraje se mnou v Týmu Evropy. Fanoušky to tehdy strašně bavilo,“ líčí Mark Streit. 

A bavilo je to pár měsíců, aby ne, když ligu doplnili třeba i Patrick Kane nebo Tyler Seguin. Trvalo to do ledna 2013, kdy se nakonec po vleklých dohadech o kolektivní smlouvě rozeběhla zkrácená sezona NHL. Pro Tavarese to byla životní zkušenost s hokejem v Evropě. Průvodce mu dělal právě Streit. 

Čtěte také: Výběru Evropy přejí fanoušci z Mexika i Asie. Máme podporu zbytku světa, myslí si Šatan

„Trochu jsem mu ukázal, jak to u nás ve Švýcarsku vypadá. Byli jsme se podívat v horách. Tehdy jsme si to opravdu užívali, máme na to oba skvělé vzpomínky,“ vypráví hráč Výběru Evropy. 

Na Světovém poháru se Streit a Tavares postaví proti sobě podruhé na turnaji. Ve skupině Kanada vyhrála nad Výběrem Evropy a v prvním finále, které začne ve dvě hodiny po půlnoci středoevropského času, je opět favoritem. 

Autor:  František Kuna, Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace