Zprávy → Hokej8. září  2016 v 22:35  

Ve třetí třetině měl náš hokej parametry, těší trenéra Jandače i hokejisty

Martin Hanzal byl podle trenéra Jandače nejlepším Čechem na ledě - Foto:  ČTK/AP

Martin Hanzal byl podle trenéra Jandače nejlepším Čechem na leděFoto:  ČTK/AP

Hokejová reprezentace se v prvním přípravném zápase na Světový pohár vzepřela roli výrazného outsidera, držela krok s ruským favoritem a v posledních sekundách útočila na vyrovnání. Hlavně s výkonem ve třetí třetině byli spokojeni hráči i trenér. Kouč Josef Jandač bude sledovat stav zraněného Vladimíra Sobotky, který absolvoval vyšetření v nemocnici, o jeho návratu do týmu se rozhodne v dalších dnech.

Josef Jandač, trenér národního týmu: 

Zápas se lámal ve druhé třetině, kdy jsme měli dost vyloučení po sobě. Birner zlomil hokejku, hráli jsme ve třech a dostali jsme z toho gól. Když hrajeme pět oslabení za třetinu, je to dost. 

Ale ve třetí třetině to mělo parametry, které jsme si představovali. Šli jsme si za vyrovnáním. Víc jsme se udrželi na puku a vytvořili střeleckou převahu. Byla škoda, že minutu před koncem nevyrovnal Plekanec do skoro prázdné brány. 

Z našeho týmu byl asi nejlepším hráčem Martin Hanzal a sekundoval mu Ondra Palát. To je motor týmu a bylo to vidět. Trošku máme problém v obranném pásmu v předbrankovém prostoru, to musíme zlepšit. 

Čtěte také: Hokejisté nevyužili závěrečný tlak. V přípravě na Světový pohár podlehli Rusku 3:4

Michal Kempný, obránce a střelec prvního gólu: 

Před prvním gólem to Láďa Sobotka výborně dal před bránu, ke mně se to odrazilo, tak už jsem jen vystřelil. 

V první třetině jsme měli nepořádek v obranném pásmu. Hrálo se v obrovském tempu. Byl to náš první zápas v sezoně, tak doufám, že ten druhý bude lepší. Nejlepší třetina od nás byla třetí, od té bychom se chtěli odrazit. 

Martin Hanzal, střelec gólu na 2:4: 

Je škoda, že jsme prohráli, ale nějaké věci okolo předbrankového prostoru byly dobré. Hlavně ve třetí třetině jsme dokázali hrát dobrý hokej. Když budeme hrát takhle, tak můžeme hrát s každým. 

Pořád to byl první zápas, možná tam byla nervozita, trošku nám odskakovaly puky. Na menším hřišti bude na všechno míň času, tak doufám, že se ještě budeme zlepšovat. 

Autor:  František Kuna, Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace