Vítězná série Floridy NHL skončila ve Vancouveru po Jágrově vyloučení

Po 12 výhrách našli Panthers přemožitele, když Vancouveru na jeho ledě podlehli 2:3 v prodloužení. Floridě alespoň k zisku bodu pomohla jedna gólová přihrávka Jaromíra Jágra, který ale byl v době rozhodujícího gólu na trestné lavici. Za domácí vítěze jednou asistoval Radim Vrbata.

Florida po 12 výhrách padla. Ve Vancouveru prohrála 2:3 v prodloužení

Florida po 12 výhrách padla. Ve Vancouveru prohrála 2:3 v prodloužení | Zdroj: Reuters

Florida směřovala na západě Kanady k prodloužení série výher už na třináct zápasů. Po první třetině vedla 2:0 a Jaromír Jágr měl na kontě asistenci u branky Jonathana Huberdeaua. K 15 gólům tak přidal sedmnáctou přihrávku.

Canucks ale dokázali zápas vyrovnat. Danielu Sedinovi asistoval Radim Vrbata a dvě a půl minuty před koncem dorovnal skóre Jake Virtanen.

Rozhodující okamžik přišel po dvou minutách prodloužení. Česká osmašedesátka byla vyloučena za hákování a Vancouver měl přesilovku čtyř proti třem. Po 14 vteřinách kombinace bratří Sedinových zazvonila o tyč za Luongovými zády. Nejdelší vítězná série v historii Floridy tak skončila.

O šňůru vítězství přišel také Detroit. Druhá hvězda posledního týdne NHL, brankář Petr Mrázek, v Los Angeles seděl pouze na lavičce a jeho zkušenější kolega Jimmy Howard dostal tři branky. Vítězství Kings 4:2 pak v závěru pečetil Dwight King do prázdné branky.

Žraloci ze San Jose vyhráli druhý zápas v řadě, když přestříleli Calgary na jeho ledě 5:4. Tomáš Hertl si za 19 minut na ledě připsal jeden plusový bod, v sestavě poražených chyběl kvůli zranění Jiří Hudler.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Boston 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 41. Brassard, 59. Fast - 30. Hayes. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Fast, 2. Zuccarello (oba Rangers), 3. Hayes (Boston).

Vancouver - Florida 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 26. a 63. D. Sedin (na první Vrbata), 58. Virtanen - 2. J. Jokinen, 20. Huberdeau (Jágr). Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin (Vancouver), 2. Huberdeau (Florida), 3. Virtanen (Vancouver).

Calgary - San Jose 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Branky: 14. Monahan, 32. Wideman, 32. Bennett, 57. Ferland - 6. J. Thornton, 10. Donskoi, 22. Couture, 46. Burns, 51. Ward. Střely na branku: 35:18. Diváci: 19.227. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Ferland, 3. Bennett (oba Calgary).

Los Angeles - Detroit 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky: 3. Toffoli, 37. Kopitar, 42. Martinez, 60. King - 16. Tatar, 19. Marčenko. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Lucic (oba Los Angeles), 3. Helm (Detroit).