Vítězná série hokejistů Chicaga skončila. Z Čechů v NHL bodoval pouze obránce Gudas

Obránce Radko Gudas byl v noci na sobotu jediným českým hráčem, který si v hokejové NHL připsal kanadský bod. Ani jeho asistence však nezabránila tomu, aby Philadelphia podlehla Torontu. Chicago poprvé po sedmi zápasech nevyhrálo, když po prodloužení prohrálo na svém ledě s Washingtonem.

Obránce Philadelphie Radko Gudas

Obránce Philadelphie Radko Gudas | Zdroj: Reuters

Radko Gudas si přihrávku připsal poté, co v páté minutě zápasu proti Torontu dlouhým pasem našel Travise Konecného, jenž následně bekhendovým blafákem překonal Frederika Andersena a poslal Letce do vedení 2:1.

Ve zbytku zápasu se však lépe dařilo Torontu s Romanem Polákem v sestavě, které nakonec Philadelphii porazilo v poměru 6:3 a nechalo tak zapomenout na předchozí vysokou prohru 0:7.

Výsledkem 2:1 po prodloužení skončil duel mezi Buffalem a vítězným New Jersey Devils. Ďáblové vyhráli potřetí v řadě a posunuli se na příčky zaručující účast v play-off. V dresu Devils necelých 12 minut odehrál nováček Pavel Zacha.

Poprvé po sedmi utkáních pocit porážky poznali hráči Chicaga, když v prodloužení jejich vítěznou sérii ukončil washingtonský forvard Marcus Johansson.

Kuriózním gólem vyvrcholil duel mezi Coloradem a Winnipegem. V prodloužení si totiž při zpětné nahrávce vlastní gól vstřelil winnipegský útočník Nikolaj Ehlers. Vítězná trefa byla nakonec připsána Rene Bourqueovi.

Útočník Radek Faksa se sice proti Edmontonu neprosadil, ale i tak dokázal jeho Dallas vybojovat dva body, když kanadský celek porazil 3:2. Jednogólovým rozdílem skončil i zápas mezi Ottawou a Los Angeles – v tomto případě se z výhry radovali hráči týmu z Kanady, kterým triumf sedm sekund před koncem třetí třetiny vystřelil Mark Stone.

Výsledky NHL:
Buffalo - New Jersey 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 11. Moulson - 44. Auvitu, 61. Greene z trestného střílení. Střely na branku: 26:43. Diváci: 18.301. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson (Buffalo), 2. Kinkaid, 3. Greene (oba New Jersey).

Toronto - Philadelphia 6:3 (2:2, 0:1, 4:0)
Branky: 3. Kadri, 20. Rielly, 45. Marinčin, 49. Hyman, 52. Komarov, 57. Marner - 4. a 23. Simmonds, 5. Konecny (Gudas). Střely na branku: 23:33. Diváci: 19.189. Hvězdy zápasu: 1. Rielly (Toronto), 2. Simmonds, 3. Gudas (oba Philadelphia).

Ottawa - Los Angeles 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 57. Smith, 60. Stone - 21. King. Střely na branku: 33:33. Diváci: 15.622. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Pageau, 3. Smith (všichni Ottawa).

Chicago - Washington 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 7. Campbell, 60. Hossa - 7. a 15. Beagle, 63. Johansson. Střely na branku: 34:28. Diváci: 22.075. Hvězdy zápasu: 1. Johansson (Washington), 2. Hossa (Chicago), 3. Beagle (Washington).

Colorado - Winnipeg 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 30. a 62. Bourque, 22. Rantanen - 34. Wheeler, 36. Scheifele. Střely na branku: 28:18. Diváci: 16.517. Hvězdy zápasu: 1. Bourque (Colorado), 2. Wheeler (Winnipeg), 3. Rantanen (Colorado).

Edmonton - Dallas 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Maroon, 20. Pitlick - 1. Korpikoski, 5. Eaves, 35. Roussel. Střely na branku: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Pitlick (Edmonton), 3. Seguin (Dallas).