Vítkovice přehrály Liberec 4:0. Sparta zvítězila na ledě Mladé Boleslavi 4:2

Hokejisté Vítkovic si ve 49. kole Tipsport extraligy poradili s libereckými Bílými Tygry 4:0. Dvěma brankami se na vítězství moravského celku podílel Yan Stastny. Vítkovice tak vyhrály první vzájemné utkání této sezony a Liberec tak nevyužil první příležitost obhájit Prezidentský pohár pro vítěze základní části.

Vítkovice si poradily s Libercem

Vítkovice si poradily s Libercem | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Vítkovice - Liberec 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Domácí Vítkovice se dostaly do vedení po zaváhání libereckého beka v rozehrávce. Yan Stastny dojel kotouč a prostřelil Jána Lašáka. Stastny se dostal do další šance za dvě a půl minuty, ale tentokrát trefil pouze obránce. Ve třinácté minutě mohl srovnat Lukáš Krenželok, ale Patrika Bartošáka nepřekonal.

Ve druhé třetině ustál Bartošák tlak libereckých hráčů, kdy se pokusil skórovat Jakub Valský, ale jeho střelu nedokázal nikdo dorazit. Na druhé straně ve 28. minutě podrazil gólman Lašák Vojtěcha Tomiho, který byl v úniku. Následné trestné střílení ale neproměnil, jelikož Lašák si střelu k tyči pohlídal betonem.

Ve 33. minutě navyšoval na 2:0 svým druhým gólem Yan Stastny, který využil přesilovou hru po nešťastně odraženém puku od libereckého hráče. Na druhé straně ohrozil Bartošáka Radim Šimek, ale domácí brankář střelu pokryl.

A Liberec nevstoupil ideálně ani do třetí třetiny, kdy ve 45. minutě inkasoval už třetí branku. Tentokrát se prosadil v přečíslení dva na jednoho Patrik Zdráhal. V 53. minutě domácí dokonce navýšili vedení na 4:0 ve vlastním oslabení. Ondřej Roman využil chyby liberecké obrany a v samostatném úniku prostřelil Lašáka.

Litvínov - Plzeň 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Litvínov si zajistil vítězství s Plzní už v první třetině, kdy se nejprve prosadil v přesilové hře Jakub Černý a na 2:0 navýšil František Gerhát. Litvínov porazil Indiány už počtvrté v sezoně a je stále na pátém místě. Plzeň klesla na jedenáctou pozici.

Zlín - Chomutov 4:3 po sam. náj. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Hokejisté Zlína dotáhli zápas do vítězného konce až v samostatných nájezdech. O výhře 4:3 s Chomutovem rozhodl v osmé sérii nájezdů Robert Bukarts. Chomutov se však díky jednomu získanému bodu dotáhl na šestou Kometu a stále tak bojuje o přímý postup do čtvrtfinále play-off.

Brno - Třinec 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Kometa prohrála doma s Třincem 2:5. Domácí šli sice do vedení díky trefě Hynka Zohorny, ale pak se začali prosazovat jen třinečtí hráči. Vladimír Dravecký se dokonce prosadil v oslabení, když přidal pátou branku Třince na 5:1. Necelé čtyři minuty před koncem snížil Tomáš Voráček, ale to bylo ze strany domácích vše.

Mladá Boleslav - Sparta 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Hokejisté Sparty vyhráli počtvrté v řadě. Tentokrát zvládli utkání na ledě Mladé Boleslavi a díky výhře 4:2 jsou stále třetí v tabulce a na druhý Třinec ztrácí tři body. Gólově se na vítězství podíleli Michal Řepík a Jan Buchtele, kdy oba zaznamenali dvě branky. Bruslaři se kvůli prohře propadli z osmého na deváté místo a na osmé Vítkovice ztrácí dva body.

Hradec Králové - Olomouc 4:3 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Olomouc prohrála s Mountfieldem už desáté utkání v řadě. Tentokrát podlehla 3:4 v prodloužení, kdy v 64. minutě rozhodl o bodu navíc pro Hradec Tomáš Knotek. Hradec si tak zajistil postup do čtvrtfinále play-off.

Karlovy Vary - Pardubice 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Karlovy Vary porazily Pardubice 4:1 a posunuly se tak na třináctou příčku právě před Dynamo, které prohrálo pošesté v řadě.

Ostrava - 49. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávka: 3. Y. Stastny, 33. Y. Stastny (Szturc), 45. P. Zdráhal (O. Roman, Olesz), 53. O. Roman. Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:8, navíc Klok - Stránský oba 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5219

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 2:0 (2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. J. Černý (R. Hanzl, M. Hanzl), 13. Gerhát (M. Hořava, Trávníček). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Špůr, Rozlílek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 5625.

PSG Zlín - Piráti Chomutov 4:3 po sam. náj. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. D. Šťastný, 19. Blaťák (P. Holík, Bukarts), 51. P. Holík (Bukarts, Kubiš), rozhodující nájezd Bukarts - 21. V. Růžička ml. (Rutta, Huml), 47. Lauko (Račuk), 56. V. Růžička ml. (Valach). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Lacina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4272.

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branka a nahrávka: 35. Skuhravý (Dujsík), 44. T. Rachůnek, 53. Gríger (Skuhravý, Dujsík), 56. Harant (Kindl) - 48. Ščotka (Schaus). Rozhodčí: Roman Svoboda, Pražák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5, navíc Bárta (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2546.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít