Zprávy → Hokej8. listopadu  2016 v 19:28  

Vítkovice přešly přes Liberec, v hokejové Lize mistrů dál pokračuje i Sparta

Roman Szturc dal Liberci úvodní dva góly - Foto:  ČTK

Roman Szturc dal Liberci úvodní dva gólyFoto:  ČTK

Do čtvrtfinále Champions Hockey League nakonec postoupily dva české celky. Jako první se mezi nejlepší osmičku se prodraly Vítkovice, které ve druhém vzájemném střetnutí porazily Liberec 3:1 po prodloužení. O postup usilovala i pražská Sparta, která na ledě švédského HV71 vítězstvím 5:0 odvrátila nepříznivý výsledek 2:4 z úvodního osmifinálového střetnutí.

Zatímco v úvodním osmifinále padla jediná trefa zápasu až tři a půl minuty před koncem třetí třetiny, ve druhém utkání se Vítkovice brzy ujaly vedení. 

Po šesti minutách se Roman Szturc šikovně protlačil před libereckého obránce a bekhendovým blafákem překonal Romana Willa. 

Na začátku druhé dvacetiminutovky se situace prakticky opakovala. Szturc se znovu uvolnil před brankovištěm a bekhendem opět zasunul kotouč do klece. 

V tu chvíli měly Vítkovice jistý postup do čtvrtfinále, ale Liberec minutu a půl před koncem duelu rozhodl trefou Michala Bulíře o tom, že se půjde do prodloužení. První střetnutí totiž skončilo rovněž o gól ve prospěch Bílých Tygrů. 

Vítkovice liberecké snížení nijak nerozhodilo a pouhých 73 po začátku prodloužení Radoslav Tybor vystřelil ostravskému klubu zásahem na 3:1 postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. 

O účast mezi nejlepšími osmi celky Champions Hockey League bojovala i Sparta, která na ledě švédského HV71 odvracela porážku 2:4 z prvního osmifinále. 

Půl minuty před koncem první třetiny se ujala vedení po brance Lukáše Pecha, výrazně však švédskému klubu odskočila ve druhé periodě, kdy v rozmezí necelých tří minut nasázela tři góly. Trefili se Juraj Mikuš, podruhé v utkání Pech, a Lukáš Cingel.  

Andrej Kudrna pak ještě v závěru zápasu pečetil na konečných 5:0. Sparta tak navzdory domácí porážce 2:4 postoupila do čtvrtfinále Ligy mistrů. V něm narazí na švýcarský Bern. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace