Voráček pomohl v NHL rozstřílet lídra konference, zvýšil náskok v čele bodování

Hokejisté Philadelphie porazili na domácím ledě Tampu Bay vysoko 7:3. Gól a asistenci si v zápase připsal český útočník Flyers Jakub Voráček. Druhá hvězda zápasu vede kanadské bodování soutěže už o čtyři body.

Jakub Voráček (vlevo) načal v této sezoně NHL druhou padesátku bodů

Jakub Voráček (vlevo) načal v této sezoně NHL druhou padesátku bodů | Zdroj: Reuters

Svůj sedmnáctý gól v sezoně zaznamenal Jakub Voráček po necelých dvou minutách druhé třetiny. V přesilové hře mu střeleckou pozici připravili Streit s Girouxem, český útočník prostřelil Nabokova v brance Lightning a získal svému týmu dvoubrankový náskok 3:1.

O sedm minut později se pětadvacetiletý kladenský rodák, nominovaný i do Utkání hvězd NHL, proměnil v nahrávače a Brayden Schenn v další přesilovce zvýšil už na 6:1. V brance Tampy už v tu chvíli stál Ben Bishop.

Zápas dvanáctého týmu Východní konference s prvním vyhrál překvapivým rozdílem domácí outsider. Philadelphia vyhrála 7:3 a Jakub Voráček, vyhlášený druhou hvězdou zápasu, zvýšil svůj náskok v čele kanadského bodování soutěže na 4 body před Seguinem z Dallasu a spoluhráčem Girouxem.

Tomáš Hertl přeje české trojici Utkání hvězd, sám vyhlíží domácí sérii

NHL:
Philadelphia - Tampa Bay 7:3 (2:1, 5:1, 0:1)
Branky: 7. Vandevelde, 17. Umberger, 22. Voráček, 23. Bellemare, 28. Streit, 29. B. Schenn (Voráček), 36. Raffl - 11. Stamkos, 36. Boyle, 42. Callahan. Střely na branku: 25:24. Diváci: 19 598. Hvězdy zápasu: 1. Streit, 2. Voráček, 3. Vandevelde (všichni Philadelphia).

Washington - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 8. Beagle, 38. Ovečkin - 31. Tanguay. Střely na branku: 38:32. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Varlamov (Colorado).

Los Angeles - Toronto 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 1. Kopitar, 59. Gáborík. Střely na branku: 20:19. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Doughty, 2. Jones, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).