Voráček rozhodl zápas s Floridou, po měsíci skóroval Plekanec

Hokejista Jakub Voráček rozhodl v NHL o výhře Philadelphie nad Floridou 3:2 v prodloužení. Jaromír Jágr v dresu poražených nebodoval. Gól si po 14 zápasech připsal i Tomáš Plekanec z Montrealu, který ale prohrál také v prodloužení 2:3 v St. Luis. Petr Mrázek vychytal výhru Detroitu v nájezdech.

Jakub Voráček gólem a dvěma asistencemi porazil Boston

Jakub Voráček gólem a dvěma asistencemi porazil Boston | Zdroj: Reuters

Philadelphia vyhrála už šestý zápas v řadě a je aktuálně týmem s nejlepší formou celé NHL. Podruhé za sebou Flyers dvěma góly přispěl Wayne Simmonds, když v domácí hale otočil zápas z 0:1 na 2:1.

Jaromír Jágr se tentokrát do statistik zapsal pouze dvěma vyloučeními ve druhé třetině a za celý zápas jen jednou vystřelil na branku, Florida přesto vyrovnala. Jussi Jokinen byl ve správná čas před brankovištěm a poslal zápas do prodloužení.

Těsně před koncem přidaných pěti minut rozhodl Jakub Voráček. Po Girouxově práci byl český útočník najednou sám před gólmanem Reimerem. „Otočil jsem se a věděl, že musím střílet rychle, aby se soupeři nestihli vrátit,“ tak jsem vypálil,“ popisoval český útočník v pozápasovém rozhovoru.

Jeho střela prošla Reimerovi pod betony do brány. Do konce prodloužení v tu chvíli zbývalo 8,6 sekundy. Voráček byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu za Simmondsem a gólmanem Masonem se 42 zákroky.

Třetí hvězdou utkání byl zvolen i Tomáš Plekanec, který se poprvé po 14 zápasech zapsal i mezi střelce. Když český útočník po Byronově pasu využil přečíslení dva na jednoho, vedli Canadiens v St. Louis už 2:0. První branku dal naopak Byron po Plekancově nahození.

Jenže Blues ve třetí třetině během tří minut vyrovnali a v prodloužení zápas definitivně otočil svým druhým gólem Jaden Schwartz.

Třetí českou hvězdou v nočních zápasech byl brankář Detroitu Petr Mrázek. Rudým Křídlům se příliš nepovedla první třetina. Jets je zasypali 16 ranami a 3 prošly za záda českého gólmana. Ve třetí třetině ale hosté dokázali srovnat a rozhodly samostatné nájezdy.

V rozstřelu přidal Petr Mrázek ke svým 23 úspěšným zákrokům další tři, překonal ho pouze mladík Patrik Laine, z Detroitu se prosadili dva nájezdníci, nejdřív Vanek a rozhodl švédský veterán Zetterberg.

NHL:
Buffalo - Edmonton 4:3 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 11. a 60. E. Kane, 14. Gionta, 61. Ristolainen - 31. Eberle, 33. Lucic, 50. Draisaitl. Střely na branku: 26:37. Diváci: 18.149. Hvězdy zápasu: 1. Ristolainen, 2. E. Kane (oba Buffalo), 3. McDavid (Edmonton).

New Jersey - Vancouver 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 4. Hall, 28. Palmieri, 32. Lovejoy - 22. D. Sedin, 44. H. Sedin. Střely na branku: 22:24. Diváci: 13.126. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Lovejoy (oba New Jersey), 3. D. Sedin (Vancouver).

NY Islanders - NY Rangers 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 8. Mayfield, 18. Chimera, 23. Ladd, 52. Tavares - 21. Vesey, 29. M. Staal. Střely na branku: 32:38. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Tavares, 3. Mayfield (všichni NY Islanders).

Philadedelphia - Florida 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 18. a 31. Simmonds, 65. Voráček - 16. Barkov, 56. Jokinen. Střely na branku: 25:44. Diváci: 18.999. Hvězdy zápasu: 1. Mason, 2. Simmonds, 3. Voráček (všichni Philadelphia).

St. Louis - Montreal 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 51. a 64. Schwartz, 48. Stastny - 11. Byron (Plekanec), 38. Plekanec. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17.646. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Stastny (oba St. Louis), 3. Plekanec (Montreal).

Nashville - Colorado 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 11. Arvidsson, 19. Neal, 26. Subban, 42. Josi - 24. a 34. Duchene, 13. MacKinnon. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. Josi, 3. Ribeiro (všichni Nashville).

Winnipeg - Detroit 3:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Copp, 12. Byfuglien, 14. Laine - 8. Tatar, 31. Mantha, 38. Vanek, rozhodující sam. nájezd Zetterberg. Střely na branku: 34:30. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval tři góly z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,18 procenta. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Laine (Winnipeg), 2. Larkin, 3. Mrázek (oba Detroit).

Chicago - Arizona 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 27. a 57. Hossa, 16. Anisimov, 27. Rasmussen. Střely na branku: 27:22. Diváci: 21.327. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Anisimov, 3. Darling (všichni Chicago).

Dallas - Calgary 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 14. McKenzie - 33. Gaudreau, 50. Monahan. Střely na branku: 30:20. Diváci: 17.996. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau (Calgary), 2. Lehtonen (Dallas), 3. Monahan (Calgary).